BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Köy Okullarını Ziyaret Etti

  Yüz yüze eğitime başlayan köy okullarını ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN sınıfları ziyaret edip öğrencilerin okula başlama sevinçlerine ortak oldu.    
İl Müdürümüz Köy Okullarını Ziyaret Etti

İlk olarak Batman Yağmurlu Köyü İlkokuluna ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN, ardından Güneşli Köyü İlkokuluna geçerek her iki okulda eğitim veren birleştirilmiş sınıfları ziyaret etti. Ziyaret esnasında öğrencilerle bir süre sohbet edip öğretmenlerinden devam eden yüz yüze eğitim hakkında bilgi aldı. Öğrencilere bol bol kitap okumalarını tavsiye eden İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN, kitap okuyarak insanın hedeflediği hayata ulaşabileceğini aynı zamanda kendisine, ailesine, ülkesine ve insanlığa faydalı bir fert olabileceğini belirtti.

İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN son olarak Bıçakçı Köyüne giderek burada eğitim veren Bıçakçı İlkokulu ve Bıçakçı Ortaokulunu ziyaret etti. Sınıfları gezip öğrencilerle bir süre sohbet eden İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN, çocukların okulların açılması mutluluğuna ortak oldu. Ziyaret sonunda öğretmenlerle bir araya gelen İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN, bir süre öğretmenlerle sohbet etti.

İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN: "Değerli Meslektaşlarım öncelikle 2020-2021 eğitim öğretim yılının ikinci döneminin hayırlı olmasını diliyorum. Bu eğitim döneminde en büyük amacımız sağlıklı bir şekilde yüz yüze eğitime devam etmek. Öğrencilerimizin eğitimlerine güvenli ve sağlıklı bir şekilde devam etmeleri için gerekli tüm çalışmaları tamamladık. Okullarımızı öğrencilerimiz için sağlık açısından güvenli hale getirdik. Okullarımızın bu derece güvenli hale gelmesinde emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

Millî Eğitim Bakanlığımız ile Türk Standartları Enstitüsü (TSE) iş birliğinde yürütülen çalışmalar neticesinde "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu" uyarınca okullarımıza "Okulum Temizdir" belgeleri verildi. Okullarımızın çoğu bu belge gereğince tamamen sağlıklı bir eğitime hazır hale geldi. Sayın Bakanımızın belirttiği gibi Ülkemizin yüzde 98,2'sini oluşturan 49 bin 361 okulumuz, 'Okulum Temiz' belgesiyle yüz yüze eğitime hazır hâle geldi.

Değerli Arkadaşlar, önümüzdeki bu süreçte bütün çalışmalarımızı titizlikle yapacağız. Her günümüzü çocukların eğitimi için en iyi şekilde değerlendirelim. Hepinize çalışmalarınızdan dolayı teşekkür ediyor, yapacağınız çalışmalarda da başarılar diliyorum." dedi. 

İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN yaptığı okul ziyaretlerinde öğretmenlere kitap hediye etti.

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.