BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN'ın 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN 30 Ağustos Zafer Bayramı Vesilesiyle Kutlama Mesajı Yayımladı
İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN'ın 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Milletimizin bağımsızlık ve özgürlük uğruna verdiği şanlı mücadelenin tüm dünyaya ispat edildiği "30 Ağustos Zafer Bayramı"nın yıl dönümünü kutlamanın gururunu hep birlikte yaşamaktayız.   

30 Ağustos gününde yazılan bu zafer destanı Aziz Milletimizin bağımsızlık ve diriliş destanının dünya tarihine yeniden yazıldığı gündür.   

Tarihi adalet mücadelesiyle, büyük zaferlerle, diriliş ve kahramanlık destanlarıyla dolup taşan aziz milletimizin zaferlerini taçlandırdığı bir güne ulaşmanın mutluluğu içindeyiz. 

Tarihimizin en önemli noktalarından biri olan ve her aşaması eşsiz kahramanlık destanlarıyla dolu Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muhaberesi de aziz milletimizin tarihine yön veren önemli mücadelelerden biri olmuş ve bu zaferle milletimizin bağımsız yaşama inancı tüm dünyaya gösterilmiştir.   

Bizlerde bu şanlı tarihimize layık olma adına ülkemizin 2023 hedeflerine ulaşma sürecinde İstiklal Mücadelemizi en iyi şekilde sürdürmeye gayret edip İstiklal Mücadelemizin büyük önemini yeni nesillere en güzel şekilde aktaracağız.   

Bu duygu ve düşüncelerle başta eğitim camiamız olmak üzere tüm milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutluyor, Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere kahraman silah arkadaşlarını, vatan ve millet uğruna canlarını veren aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle yâd ediyorum.  

 

Mahmut KURTARAN
İl Milli Eğitim Müdürü

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.