BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN'ın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN'ın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

Engelli kardeşlerimizin toplum hayatına adaptasyonunu sağlamak ve engelli kardeşlerimizin hayat standartlarını yükseltmek amacıyla 3 Aralık günü Birleşmiş Milletler tarafından 1992 yılında Dünya Engelliler Günü olarak kabul edilmiştir.

Bu anlam dolu bir günde 'Önce insan' diyen, insanı 'yaratılmışların en şereflisi' olarak gören bir medeniyetin mensupları olarak bizler, her koşulda engelli kardeşlerimizin yanında yer almaya, onların hayatlarını kolaylaştırmaya büyük bir önem veriyoruz.

"Engel" olarak nitelendirilen durumlarla birlikte yaşamak zorunda olan bireylerimizin, kendilerine gereken imkân ve fırsat tanındığında çok büyük başarılar elde ettiklerine gururla şahitlik ediyoruz. Spordan sanata, edebiyattan eğitime kadar her alanda önemli başarılara imza atan engelli kardeşlerimizin istedikleri zaman neleri başarabileceklerini biliyoruz. Bu sebeple Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak özel öğrencilerimizi teşvik edip ihtiyaç duydukları her an onların yanında olmaya çaba sarf ediyoruz. Öğrencilerimizin kendileri yetiştirmeleri için gereken tüm yatırımları ve projeleri hayata geçiriyoruz.

En büyük engelin, aramıza örülmüş duvarlar olduğunu biliyor, birlikte yaşadığımız şu hayatı, el ele vererek yine birlikte daha güzel günlere kavuşturacağımıza inanıyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle çocuklarımızı her daim özel ilgi ve müstesna alakayla yetiştiren kıymetli ailelerine ve onlara kendi evladı gibi bakan öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. 

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.