BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN´ın 2015-2016 Eğitim Öğretim Yıl Sonu Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN´ın 2015-2016 Eğitim Öğretim Yıl Sonu Mesajı

 

 

         Büyük bir heyecan ve umutla başladığımız öğretim yılımızı tamamlamış bulunmaktayız.

        Sevgili öğrenciler,tatilde dinlenmekle ilgili planlar yaparken mutlaka büyüklerinizi ziyaret etmeyi, açık hava etkinliklerine ve spor faaliyetlerine katılmayı, kitap, gazete, dergi okumayı ve yıl boyunca öğrendiklerinizi tekrar etmeyi unutmayınız. Günlük yaşantınızda bu bilgi ve becerileri uygulayınız.

       Değerli veliler, çocuğunuzun karnesini incelerken, unutmayınız ki bu karnelerde okulun, velinin ve öğrencinin payına düşen sorumluluklar vardır. Karne sonucu ne olursa olsun çocuklarımızın kalbini kıracak sözler söylemekten ve onları cezalandırmaktan kaçınmalıyız. Çocuğunuza, eksikliklerini telafi edebileceğini ve bunu yaparken her zaman onu destekleyeceğinizi söylemelisiniz. Ayrıca başarısızlığının nedenlerini çocuğunuzla beraber tespit ederek, çözüm yollarına birlikte karar vermelisiniz.

       Karnesi iyi gelen çocuklarımızı ödüllendirirken abartılı duygulardan ve hediyelerden kaçınmalıyız. Çocuğunuza vermeyi düşündüğünüz hediyeler varsa çocuğun kişisel gelişimine katkı sunacak hediyeleri tercih etmelisiniz.

      Ülkemizin geleceği öğrencilerimize ve onların başarısında büyük paya sahip olan fedakâr öğretmenlerimiz ile velilerimize teşekkür eder, verimli bir tatil dönemi temenni ederim.

 

 Mahmut KURTALAN

İl Milli Eğitim Müdürü

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.