BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Mahmut KURTARAN'nın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Mahmut KURTARAN'nın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Bugün, millet olarak istiklal ve istikbal yolunda verdiğimiz kurtuluş mücadelesinin millet egemenliğiyle taçlandığı, ülkemiz için temel yapı taşı olan Cumhuriyetimizin 96.yılını idrak ediyor olmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Tüm vatandaşlarımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını yürekten kutluyorum.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün veciz bir şekilde belirtiği üzere: "Gençler cesaretimizi takviye ve idame eden sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve irfan ile insanlık ve medeniyetin, vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin en kıymetli timsali olacaksınız. Yükselen yeni nesil, istikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz." düsturuyla hareket ederek şanlı cumhuriyetimizi yükseltecek ve yaşatacak olan bir nesil yetiştirme gayreti içindeyiz.

Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk'ün "En Büyük Eserim" dediği "Cumhuriyetimizi" yükseltecek ve yaşatacak olan bir nesli büyük bir fedakarlıkla yetiştiren öğretmenlerimizi gönülden kutluyorum. Bu yolda büyük bir özveriyle ilerleyen, geleceğimiz adına bizi umutlandıran, ülkemizin geleceği olan "Şanlı Cumhuriyetimizi" yarınlara daha güçlü taşıyacak çocuklarımızı tebrik ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyet Bayramımızı bir kez daha yürekten kutluyor, Cumhuriyetimizin Kurucusu, Başöğretmeniz Mustafa Kemal Atatürk'ü ve Şanlı İstiklal Mücadelemizin Aziz Şehitlerini rahmet ve minnetle anıyor; şükranlarımı sunuyorum.

Tüm halkımızın ve eğitim camiamızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun.

 

                        Mahmut KURTARAN

                        İl Milli Eğitim Müdürü

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.