BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Mahmut Kurtaran’ın 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Yarıyıl Tatil Mesajı

2017-2018 eğitim ve öğretim yılının 1. Dönemini geride bırakıyoruz. Bu dönem boyunca göstermiş oldukları üstün gayret ve çalışmalarından dolayı tüm idarecilerimizi, öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi ve velilerimizi kutluyorum.    
İl Milli Eğitim Müdürümüz Mahmut Kurtaran’ın 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Yarıyıl Tatil Mesajı

Sevgili öğrenciler,

          Bugün emeğinizin karşılığı olan karnelerinizi alacaksınız. Derslerdeki başarı durumunuz ne olursa olsun hayata her zaman olumlu bakan, çalışmaktan asla vazgeçmeyen bireyler olmalısınız. Önemli olan yarınlara hazırlandığınız bu günlerde eksiklerinizi görmeniz ve eksiklerinizi telafi etmek için gayretli bir şekilde çalışmaya devam etmenizdir. Sonuç ne olursa olsun; başarıya olan inancınızı, başarabileceğinize dair güveninizi hiç yitirmeyin. Sizler bu ülkenin geleceğisiniz. Sizlerin varlığı bizim güç kaynağımızdır.

Akranlarından anlamlı düzeyde farklılık gösteren özel gereksinimli öğrencilerimizden; gerek evde eğitim gören gerekse de özel eğitim sınıflarımızda eğitim gören öğrencilerimizi ayrıca tebrik ediyorum. Hepinizin yarıyıl tatilinizi faydalı aktivitelerle değerlendirmenizi temenni eder, hepinize iyi tatiller dilerim.

 Sevgili velilerimiz;

         Çocuklarımızın karne heyecanını içtenlikle paylaşıyoruz. Karneler çocuklarımızın kişilikleri, ilgileri, hedefleri ve hayalleri hakkında bize bilgi vermez. Dersleri hakkındaki genel durumlarını ifade eder. Bu nedenle çocuklarımızı sadece karnelerine bakarak değerlendirmemeliyiz. Çocuklarımızı milli, ahlaki, insanı ve kültürel değerlerini benimseyen, koruyup, gelişmesini sağlayan bireyler olarak yetiştirmeliyiz.

        Çocuklarınızın genel olarak başarılı olmaları, sizin desteğiniz ile mümkündür. Çocuğu için iyi bir gelecek planı yapan, eğitim durumunu takip eden, onu destekleyen ailelerin çocuklarının daha başarılı olduğu yaptığımız çalışmalarla ortaya çıkmıştır. Karne notlarının sorumluluğunu sadece çocuğa yüklemek doğru değildir. Çocuklarınızın notlarının telafisi her zaman mümkündür. Sizler, karne sonucu ne olursa olsun, çocuklarınıza onları çok sevdiğinizi ve her durumda onların yanında olduğunuzu hissettirmelisiniz. Çocuklarınıza desteğinizi gösterip iyi bir aile ortamı sağladığınızda, çocuklarınız da çalışmaları ve yetenekleri doğrultusunda başarıya ulaşacaklardır.

 Sevgili meslektaşlarım;

      Sokrates der ki: “Dünyada her şeye değer biçilebilir, ama öğretmenin eserine değer biçilemez.” Bu bağlamda toplumun mimarı olan siz öğretmenler, bu yüce görevin sorumluluğunu yerine getirmede üzerinize düşeni yapmaya devam ediniz. Öğrencilerimizi en iyi şekilde yetiştirmek ve geleceğe hazırlamak amacıyla yaptığınız tüm özverili çalışmalar için hepinize teşekkürlerimi sunuyorum. Okullarınızda öğrencilerinizi yetiştirmede gösterdiğiniz gayret ve fedakârlıklar, hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar kıymetlidir. Sizler bu görevi yerine getirirken; düşünen, sorgulayan, milli ve manevi değerlerine sahip çıkıp koruyan bir neslin ortaya çıkmasını sağlıyorsunuz. Unutmayınız ki gelişme ve yükselme, kendini geliştiren eğitimcilerle mümkündür. Elinizdeki cevherin kıymetini bilen ve ona gerekli özeni gösteren kıymetli öğretmenlerimi kutluyorum.

      İl genelinde sorunsuz, başarılı bir eğitim ve öğretim döneminin tamamlanmasına destek veren başta Sayın Valimize, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Yöneticilerine, Okul Müdür ve Müdür Yardımcılarımıza,  öğretmenlerimize ve eğitim personellerimize teşekkür ediyorum. 2017-2018 eğitim-öğretim yılının II. Döneminde sağlıklı ve huzurlu bir şekilde dinlenmiş olarak tekrar buluşmak dileklerimle tüm öğrencilerimize ve öğretmen arkadaşlarımıza, ailesi ve sevdikleriyle beraber keyifle geçecek bir yarıyıl tatili diliyorum. İlimizde  göreve yeni başlayan öğretmen arkadaşlarımıza da aramıza bir kez daha hoş geldiniz diyor; bu kutsal ve onurlu mesleğin mensubu olmalarından dolayı da kendilerini kutluyorum.

 

 

Mahmut KURTARAN

İl Milli Eğitim Müdürü

                                                                                                                       

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.