BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN'ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı...

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN'ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı...

Sevgili Çocuklar, bugün milli iradenin ve milli egemenliğin temel dayanağı olan Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 101. Yıl dönümü. Bu yıl salgın dolayısıyla evlerimizde büyük bir coşku ve heyecan içinde 23 Nisan Bayramımızı kutlayacağız.

Tarihe kahramanlıklarıyla geçen bir milletin çocukları olduğumuz için çok şanlıyız. Bütün cephelerde dünyanın en güçlü ordularıyla savaşan kahraman ecdadımız, yüreği iman dolu Kahraman Mehmetçiğimiz, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK önderliğinde ülkemizi işgal etmek isteyen düşmanlara karşı büyük bir zafer kazanmıştır. Genci- yaşlısı, kadını-erkeği ile tek vücut olan kahraman ecdadımız ulusal mücadeleyi büyük bir başarı ile kazanmıştır. İşte o mücadele ve bağımsızlık ruhu her türlü işgal girişiminde ortaya çıkmaktadır. 15 Temmuz darbe girişiminde milletimizin tek vücut olup darbecilere siper olması sayesinde bağımsızlık mücadelesi bir kez daha kazanılmış, düşman bertaraf edilmiştir.

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK önderliğinde, "Milletin bağımsızlığını yine Milletin azim ve kararı kurtaracaktır." öngörüsüyle yakılan bağımsızlık meşalesi, 23 Nisan Günü Ankara'dan Anadolu'nun dört bir yanını aydınlatan, ülkemizin mücadelesinin dönüm noktası olmuştur.

Sevgili Çocuklar, dünyada hiçbir ülke yoktur ki çocuklarına armağan edilmiş bir bayramı olsun. Ülkemiz çocuklarına Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün en güzel armağanıdır 23 Nisan. Çünkü çocuklarımız geleceğin güvencesidir. Çocuklarımızın gözlerindeki ışıltı, bizim aydınlık geleceğimizdir.

Sevgili Çocuklar, bu nedenle sizlere çok önemli görevler düşmektedir: Bilime ve gelişen teknolojilere açık, soran-sorgulayan, kitap okuyan, düşünen ve düşündüklerini üslubunda ifade eden, milli ve manevi değerlerine bağlı, üreten, çalışan ve başarılı bir fert olmaktır. Gelecekte sorumluluk almanız gerektiğinde, bunu en iyi şekilde yerine getireceğinizden zerre kuşkum yok. Ecdadımızdan bize, bizlerden de sizlere emanet edeceğimiz bu kutsal mirasa en iyi şekilde sahip çıkarak onu daha iyi yerlere getireceğinizi biliyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ü ve Millî Mücadele Arkadaşlarını, Vatanımız için canını feda eden tüm Şehitlerimizi rahmetle anıyor, Gazilerimizi saygı, şükran ve minnetle yad ediyorum. Başta 23 Nisan Bayramımızı anlamlı kılan siz değerli çocuklarımızın, ülkemizin, millerimizin ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.

Bayramınız kutlu, yarınlarınız umut dolu olsun.


Mahmut KURTARAN

İl Milli Eğitim Müdürü

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.