BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İki Bin Öğrencinin Katılımıyla Kitap Okuma Etkinliği Gerçekleştirildi

Valiliğimiz tarafından Kütüphane Haftası etkinlikleri kapsamında 16 Mayıs Şehir Stadyumunda 2 bin öğrencinin katılımıyla  ‘Batman Her Yerde Okuyor’ projesini desteklemek amacıyla kitap okuma etkinliği gerçekleştirildi.
İki Bin Öğrencinin Katılımıyla Kitap Okuma Etkinliği Gerçekleştirildi

Kitap okuma etkinliğine; Vali Ahmet Deniz, Vali Yardımcıları Mekan Çeviren, Serap Özmen Çetin, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, kamu kurum yöneticileri, TFF 3´üncü Lig 1´inci Grup´ta mücadele eden Batman Petrolsporlu futbolcuları ve çok sayıda kitapsever katıldı.

Valiliğimiz tarafından geçen yıl başlatılan, ´Batman her yerde okuyor´ kampanyası kapsamında Vali Ahmet Deniz’in katılımıyla 2 bin öğrenci, 16 Mayıs Şehir Stadyumunda aynı anda kitap okuyarak ´Batman okuyor´ koreografisi oluşturuldu.

´Batman her yerde okuyor´ kampanyası kapsamında 2 bin öğrenci, 16 Mayıs Şehir Stadyumu´nda bir araya geldi.

 Basın mensuplarına kısa bir konuşma yapan Vali Deniz, “Geçen yıl başlatmış olduğumuz Batman Her Yerde Okuyor” kampanyamız tüm hızıyla devam ediyor. Bugün ki, etkinliğimizle bir farkındalık oluşturmayı hedefledik. Ülkemizin geleceğini inşa edecek çocuklarımızın okumasına ihtiyacımız var. İyi eğitim almaları, tarihlerini ilimi ve bilimi iyi öğrenmeleri lazım.

 Batman Her Yerde Okuyor Kampanyasına yediden yetmişe tüm Batmanlı hemşerilerim destek oldu ve ilgi gösterdi. Gençlerimiz parkta, kütüphanede, durakta, kafede kısacası her yerde kitap okuyor. Bu günde “Batman Her Yerde Okuyor” kampanyasının devamı niteliğinde, bu yılı kitap ve kütüphane yılı ilan ettik. İlk etapta 120 bin kitap dağıttık. Bu sayı giderek artacak. Bu gün okullarımızda 4 tane yeni “Z-kütüphanemizi” açacağız. Ay sonuna kadar okullarımızda 15 adet daha Z kütüphanemizi açmayı planlıyoruz. Yapmış olduğumuz tüm yatırımların amacı geleceğimiz olan çocuklarımızın okumasını sağlamak. Okumadan düşünce ve fikir zenginliği olmaz. Ülkesine vatanına milletine bayrağına sevdalı gençleri ancak okuyarak, okutarak kazanabiliriz” diye konuştu.

Kitap okuma etkinliğinin ardından, öğrencilerle yakından ilgilenen Vali Deniz, öğrencilerle bir süre sohbet ederek, kendilerine başarılar diledi.

 

29-03-201829-03-201829-03-201829-03-201829-03-201829-03-201829-03-201829-03-2018

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.