BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

III. Mesleki Kariyer Günleri Başladı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Rehberlik ve Araştırma Merkezi koordinatörlüğünde lise öğrencilerine yönelik III. Mesleki Kariyer Günleri programı düzenlendi.
III. Mesleki Kariyer Günleri Başladı

Batman Kültür Merkezi konferans salonunda başlayan III. Mesleki Kariyer Günleri’nin ilk oturumuna Vali Yardımcısı Sedat İnci, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Cumhuriyet Savcısı Eren Dağ, Batman Barosu Başkanı A.Hamit Çakan, İlahiyatçı Akademisyen Şükrü Aydın, Milli Eğitim Müdür yardımcısı M.Naci Şemdinoğlu, RAM İdarecileri ve öğrenciler katıldı. Program, Batman Üniversitesi Müzik grubunun müzik dinletisi ile başladı. Müzik dinletisinin ardından III. Mesleki Kariyer Günleri programının açış konuşmasını İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran yaptı.

Kurtaran; “Sevgili öğrenciler bu gün burada misafirlerimiz var, geleneksel hale getirdiğimiz Mesleki Kariyer günlerinin 2016-2017 eğitim öğretim yılındaki ilk toplantısını gerçekleştiriyoruz. Bu toplantının ilk davetlileri, okullarımızın 12. sınıf öğrencileri sizlersiniz. Ben bu gün burada meslek ve kariyerlerini bize anlatacak olan başta Sayın Valimiz ve diğer konuklarımıza da katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum. Mesleki Kariyer günlerinin mesleklerinizin seçiminde sizlere faydalı olmasını diliyor burada bulunan herkese sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” diye konuştu.  

İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran’ın konuşmasının ardından III. Mesleki Kariyer Günleri programının ilk oturumunda Vali Yardımcısı Sedat İnci, Cumhuriyet Savcısı Eren Dağ, Batman Barosu Başkanı A.Hamit Çakan ve İlahiyatçı Akademisyen Şükrü Aydın meslekleriyle ilgili konuşmalarını yaptılar, yapılan konuşmaların ardından öğrencilerin sorularını cevapladılar.

İki gün boyunca sürecek olan III. Mesleki Kariyer Günleri programı; tıp, eğitim, hukuk, iktisat alanları başta olmak üzere toplam 43 meslek tanıtımı yapılacak.

Mesleki Kariyer Günleri programıyla öğrencilerin gelecekteki yaşam tarzının belirlenmesinde dönüm noktası olan meslek seçiminin önemi, öğrencilerin ilgi ve yeteneklerine göre meslek seçmenin sosyal hayata etkisi, kişilik ile meslek seçimi arasındaki uyumun önemi, mesleklerin gerektirdiği yetenekler, çalışma ortamı ve koşulları, meslekte ilerleme ve mesleğin getirdiği yaşam kalitesi ile ilgili olarak katılımcılar öğrencilere bilgi verip, öğrencilerin meslek seçimi ile ilgili merak ettikleri konular hakkında öğrencilerin sorularını yanıtlayacaklar.

 18-11-201618-11-201618-11-201618-11-201618-11-201618-11-2016

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.