BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İHO Öğrencilerinin Değerler Programına Velilerin Yoğun İlgisi

Çay Mahallesi İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinin hazırladığı Esma-ül Hüsna’yı ezberleyen öğrencilere ödül verme programına velilerin yoğun ilgisi vardı.
İHO Öğrencilerinin Değerler Programına Velilerin Yoğun İlgisi

Çay Mahallesi İmam Hatip Ortaokulu konferans salonunda gerçekleşen programa Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, Bazı Oklu Müdürleri, Öğretmenler, Öğrenciler ve öğrenci aileleri katıldı.  Bir öğrencinin okuduğu Kur-an’ı Kerim tilaveti ve 3 öğrencinin, okunan Kur-an tilavetinin Türkçe, Kürtçe ve İngilizce meal açıklamasıyla başlayan program Okul Müdürü Mehmet Salih KAYA’nın okul ve program ile ilgili konuşmasıyla devam etti. Programda bir konuşma yapan Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK değerler eğitimine dikkat çekti.

Ahlaklı ve değerlerine bağlı bir nesil, toplunun geleceğinin teminatıdır diyen, Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK; “Kültürel bağlarından kopmamış, değerler eğitimini almış bir birey, kendisine, ailesine, çevresine, toplumuna ve insanlığa hizmet etmeyi şiar edinmiş bir bireydir. İlk emri oku olan bir inancın mensupları olarak, çocuklarımızın bilgiyle donanmış, değerler eğitimi ile yetişmiş olması, insanlığın evrensel değerlerinin, gelecek nesillere ulaştırılması açıcından önemlidir. Bu gün burada görüyoruz ki sevgili çocuklarımız hepimizin arzuladığı bir yetişme yolunda önemli bir mesafe almışlardır. Bu anlamlı programda emeği geçen idareci, öğretmen ve öğrencilerimizi kutlarken, onları yalnız bırakmayan siz değerli velilere de teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Öğrencilerin hazırladığı çalışmaların gösterisinin ardından, program verilen ödüllerle sona erdi. 

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.