BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İHL Arası 6. Arapça Bilgi Yarışması İl Finali

Milli Eğitim Bakanlığı, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından, her yıl düzenlenen İmam Hatip Liseleri arası, “Arapça Yarışmaları İl Finali Yarışması” yapıldı.
İHL Arası 6. Arapça Bilgi Yarışması İl Finali

Batman Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi koordinatörlüğünde, Batman Üniversitesi şehir kampusu Konferans Salonunda saat 10.00’da başlayan, “Arapça Bilgi ve Etkinlikler” Yarışması programına, Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK, Batman Üniversitesi Kozluk Meslek Yüksek Okul Müdürü Doç.Dr. Şemsettin DURSUN, İl Müftülüğü yöneticileri, Milli Eğitim Şube Müdürleri Abdulvahap HINC, Cemal KONAKÇI, Batman Üniversitesi Öğretim Görevlileri, Öğretmenler, Öğrenciler ve öğrenci aileleri katıldı.  “Arapça Bilgi ve Etkinlikler” il finali, İstiklal Marşının ardından, okunan Kur-an’ı Kerim tilavetiyle başladı. Kur-an’ı Kerim tilavetinden sonra, Batman Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü M. Nezir CEYLAN, Arapça bilgi yarışması hakkında bilgi verdi. Bilgi sunumunun ardından sinevizyon gösterisi yapıldı. Programda bir konuşan Milli Eğitim Müdürü ÇELİK, emeği geçen herkese teşekkür etti,  tüm öğrencileri kutladı.

            Bu güzel ortamı görünce insan gerçekten duygulanıyor diyen, Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK; Milli Eğitim Bakanlığı, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ile Akademi Lisan ve İlmi Araştırma Derneğinin ortak çalışması olarak düzenlenen, bu faaliyeti önemsiyoruz. Bu güzel ortamı görünce insan gerçekten duygulanıyor. Bir önceki yıla göre, bu yıl iyi bir mesafe kat ettiğimizi görüyorum. İmam Hatip Okullarımız, aynı zamanda bir medeniyet projesidir. Toplumun her kesiminden destek gören bu okullarımız, sadece dini alanda başarılı olmuyor, bu okullarımız bilimsel alanlarda da başarılar elde ediyor. Bu yarışmada sürecin başından bu yana, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum, yarışmalarda süreç içinde yer alan tüm öğrencilerimizi kutluyorum. Dereceye giren öğrencilerimize,  2 Mayıs tarihinde yapılacak olan, bölge finallerinde başarılar diliyorum” dedi. 

            İHL Arası 6. Arapça Bilgi Yarışması İl Finali kapsamında, ilimiz genelinde eğitim öğretim veren, İmam Hatip Liselerinden yarışmaya katılan öğrenciler, ‘Arapça Şiir Okuma’, ‘Arapça Metin Canlandırma’ ve ‘Arapça Bilgi Yarışması’ kategorilerinde performanslarını sergilediler.  ‘Arapça Şiir Okuma’ dalında Batman Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi Öğrencisi birinci oldu.  ‘Metin Canlandırma’ dalında Mehmet ŞİMŞEK Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri birinci oldu. ‘Arapça Bilgi Yarışması’ dalında ise Batman Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi öğrencileri birinci oldu.   

            Her 3 dalda yapılan yarışmaların ardından, dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi, Ödül töreninin ardından program, toplu hatıra fotoğraf çekimi ile sona erdi.

 
              ‘Arapça Şiir Okuma’ dalında

  1. Batman Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Betül ASLAN
  2. Mehmet ŞİMŞEK Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Züleyha AYDIN
  3. Gazi Erkek Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Abdulcelil TURAN

              ‘Metin Canlandırma’ dalında

  1. Mehmet ŞİMŞEK Anadolu İmam Hatip Lisesi
  2. Batman Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi
  3. Kozluk Anadolu İmam Hatip Lisesi

           ‘Arapça Bilgi Yarışması’ dalında

      1. Batman Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi

      2. Mehmet ŞİMŞEK Anadolu İmam Hatip Lisesi

      3. Gazi Erkek Anadolu İmam Hatip Lisesi

 

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.