BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Hijyen Eğitimi ve Ergen Sağlığı” Seminerinin Dördüncüsü Gerçekleştirildi

“Öğrenci Yurtları Değerler Yuvası” projesi kapsamında öğrencilere “Hijyen Eğitimi ve Ergen Sağlığı” semineri veriliyor. 
“Hijyen Eğitimi ve Ergen Sağlığı” Seminerinin Dördüncüsü Gerçekleştirildi

Sayın Valimiz Ahmet Deniz’in himayelerinde İl Milli Eğitim Müdürlüğünün hayata geçirdiği “Nitelikli Eğitime Kararlı Adımlar” üst projesi içinde yer alan “Öğrenci Yurtları Değerler Yuvası” projesi kapsamında öğrencilere verilmeye başlanan ve daha önce TOBB Güzel Sanatlar Lisesi, Sosyal Bilimler Lisesi, Gazi MTAL Kız Öğrenci Yurtlarında verilen “Hijyen Eğitimi ve Ergen Sağlığı” seminerinin dördüncüsü Güneş Kız Öğrenci Yurdunda gerçekleştirildi. Buradaki seminere İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran ve İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Vecheddin Acar katıldı. Öğrencilere bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, verilen eğitimin önemine dikkat çekti.

Kurtaran sözlerine şöyle devam etti: “İl Halk Sağlığı Müdürlüğümüz sağlıkla ilgili bize çok ciddi destek veriyor. İşte bu desteklerden biri de sizlere verilecek olan ‘Hijyen Eğitimi ve Ergen Sağlığı’ semineridir. Sevgili öğrenciler, toplum olarak hijyen konusunda hala istediğimiz düzeyde değiliz. Zaman zaman sokaklarımızı görüyor ve hepimiz sokaklarımızın içerisinde bulunduğu durumdan rahatsız oluyoruz. Toplu yaşadığımız alanlarda, yaşadığımız sıkıntılara sizler de şahit oluyorsunuz. Hep beraber kullandığımız alanlardaki kirlilik hepimizi aşırı derecede rahatsız ediyor ve hatta bu durumun neticesinde çok ciddi bulaşıcı hastalıklar ve rahatsızlıklar ortaya çıkıyor.

Tabi insan olarak kendimizi tanımamız, vücudumuzu tanımamız, birey olarak kendi sağlığımıza faydası ve zararı olan yiyecek, içecek gibi vb. şeyleri bilmemiz, ayrı ayrı hepimizin görevidir. Zaten okulda da bu konularla alakalı dersler alıyorsunuz fakat bu akşam özellikle uzmanlarımız merak ettiğiniz konularda sizlere bilgi verecekler. Bu vesile ile İl Halk Sağlığı Müdürümüz Dr. Vecheddin Acar ve personeline teşekkür ediyorum.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ‘Nitelikli Eğitime Kararlı Adımlar’ projemizi gerçekleştiriyoruz. Bu seminerimiz de bu projemizin içinde yer alıyor. Çünkü nitelikli eğitim sağlıklı bireylerle olur. Nitelikli eğitime sağlıklı bireylerle ulaşılır. İnşallah sağlık konusunda da ihtiyaç duyduğumuz bilgileri bu proje vesilesi ile Halk Sağlığı Müdürlüğümüzün gidereceğine inanıyorum.  Bu sayede aklen, bedenen ve zihnen daha sağlıklı bireyler yetişeceğini düşünüyorum. Bu vesile ile Batmanımız, ülkemiz, milletimiz ve yarınlarımız için umut kaynağı olan siz kıymetli gençlerimize başarılar diliyorum.” diye konuştu.

Öğrenci Yurtları Değerler Yuvası” projesi kapsamında öğrencilere verilen “Hijyen Eğitimi ve Ergen Sağlığı” seminerleri İl Halk Sağlığı Müdürlüğü uzmanları tarafından veriliyor. Bu proje kapsamındaki seminerler, sonraki haftalar da Raman Anadolu Lisesi, Fatma Zehra Kız AİHL, Batman Kız AİHL ve Düriye Neşe Pekin Kız Öğrenci Yurtlarında gerçekleştirilecektir. 

24-02-201724-02-201724-02-201724-02-201724-02-2017

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.