BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

‘Hayatımız Matematik Projesi’ Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Batman Anadolu Lisesinin koordinatörlüğünde gerçekleştirilen ve geleneksel hale gelen Hayatımız Matematik Projesi kapsamında Matematik Olimpiyatları Bilgilendirme Toplantısı yapıldı.
‘Hayatımız Matematik Projesi’ Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Batman Anadolu Lisesi toplantı salonunda gerçekleşen ‘Hayatımız Matematik Projesi Matematik Olimpiyatları Bilgilendirme Toplantısı’na İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Şube Müdürleri Akın Arı, Abdurrahman Kardaş, Batman Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet Konak, ilimiz merkezindeki Ortaokul Müdürleri ve Matematik Öğretmenleri katıldı.

Bilgilendirme toplantısında konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran: “Geleneksel hale getirdiğimiz ‘Matematik Olimpiyatları’ öğrenciler için çok faydalı ve güzel bir etkinlik. Öğrencilerde matematik kültürü oluşturacak ve eskiye nazaran azalmış olsa bile var olan matematik fobisini aşmalarını sağlayacak. Matematik eğlenceli, zevkli bir ders haline gelecektir. Aslında matematik hayatın bütün basamaklarında var olan hayat boyu ihtiyaç duyduğumuz bir ders. Milli Eğitim olarak bu tür faaliyetleri biraz daha arttırmak istedik. Ortaokul düzeyinde kazanmış olduğumuz tecrübeyi ortaöğretimi de kapsayacak şekilde sürdürelim istedik. Böyle bir düşüncemiz var inşallah bu sene bunu gerçekleştireceğiz. Yapacağımız etkinliklerle öğrencilerimizi bilime meraklı hale gelecek. Çünkü ülkemizin bilim ehline çok ihtiyacı var. Bu faaliyetlerle öğrencilerimizde matematiğe, edebiyata, fen bilimlerine olan iştiyak artacak ve kendi bilim adamlarımızı yetiştirip; bilgiyi kendimiz üreteceğiz, dışarıdan almayacağız. Bu tür faaliyetleri daha da arttırarak sürdürelim daha çok öğrencinin yararlanmasını sağlayalım. Bu çabalarınızdan dolayı da okul müdürlerimiz ve matematik öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum.” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran’ın konuşmasının ardından Şube Müdürü Abdurrahman Kardaş ve Proje Koordinatörü Metin Örge tarafından katılımcılara projenin uygulama safhaları ve nasıl uygulanacağı ile ilgili bilgi verildi. Verilen bilginin ardından katılımcıların soruları cevaplandırıldı.

21-11-201621-11-201621-11-201621-11-201621-11-201621-11-201621-11-201621-11-201621-11-2016

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.