BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayat Boyu Öğrenme İl Kurulu Toplandı

Batman İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitim Planlama ve İşbirliği Komisyon toplantısı Halk Eğitim Merkezinde yapıldı.
Hayat Boyu Öğrenme İl Kurulu Toplandı

Halk Eğitim Merkezi toplantı salonunda gerçekleşen, Batman İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitim Planlama ve İşbirliği Komisyon toplantısına, Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK, İl Özel Genel Sekreteri Abdulkadir ÖZER ve Komisyon üyesi Kurum, Kuruluş ve STK temsilcileri katıldı.  Saat 14.00’da bir dakikalık saygı duruşunun ardından, okunan İstiklal Marşı ile başlayan komisyon toplantısı, Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK’in açış konuşmasıyla devam etti. ÇELİK; konuşmasında toplumun her kesimine, eğitim amaçlı açılan kurslardan yararlanmaya  davet etti.

Hayat boyu öğrenmenin, benimsendiği bir Türkiye, bugün olduğundan çok farklı bir Türkiye olacaktır diyen, Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK; “İçinde bulunduğumuz yüzyılın, bilgi çağı, elektronik çağ ve dijital çağ gibi, farklı isimlerle adlandırılan bilgi çağının, en karakteristik özelliği: değişim ve dönüşümün baş döndürücü bir hızla gerçekleşmesidir.  Hayat boyu öğrenme, hayat döngüsü içinde ‘Beşikten Mezara Öğrenmeyi’ ve farklı öğrenme ortamlarında öğrenmeyi kapsar. Hayat boyu öğrenme ile bilgi ve becerilerin kazanılması ve uygulanmasıyla, sosyal ve ekonomik yaşamın tüm alanlarına, yaşa, cinsiyete veya sosyal ve ekonomik statüye bakılmaksızın, aktif katılım gösterebilen bireylerin, toplumda yer almasını amaçlamaktadır. Hayat boyu öğrenme, sadece yetişkinler için yaygın eğitim, eğitimin yenilenmesi ve ikinci eğitim fırsatı değildir. Hayat boyu öğrenme, örgün, yaygın ve hayattan öğrenme olmak üzere, öğretim ve öğrenmenin her parçasını görme şeklidir. Hayat boyu öğrenme, hayat boyu olmasının yanı sıra, hayatın her alanına yayılmış olan anlamına da gelmektedir. Sınırlı ve kısa vadeli ekonomik başarıdan daha fazlasını ifade eden bu kavram, toplumun gelecekte güçlü ve varlığını sürdürülebilir olması için, anahtar role sahiptir” dedi.

Yapılan açış konuşmasının ardından, Batman İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitim Planlama ve İşbirliği Komisyon üyeleri sırayla söz alarak, düşünce ve önerilerini ifade ettiler. Komisyon toplantısı müzik dinletisiyle sona erdi.

 

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.