BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayat Boyu Öğrenme İl Kurulu Toplandı

Hayat Boyu Öğrenme İl Kurulu, Ocak 2015 toplantısı, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleşti.
Hayat Boyu Öğrenme İl Kurulu Toplandı

Milli Eğitim Şube Müdürü Abdulhadi TORPA başkanlığında gerçekleşen, Hayat Boyu Öğrenme İl Kurulu Ocak ayı toplantısına, Bakanlık Temsilcisi Şahmurat ŞAHİNER, Kozluk, Sason, Gercüş, Beşiri, Hasankeyf İlçe Milli Eğitim ve Şube Müdürleri, Batman Merkez Halk Eğitim Müdürü, İlçelerin Halk Eğitim Merkezi Müdürleri, Okul Müdürleri, Mahalle Muhtarları, Orman İl Müdürlüğü Temsilcisi ve Belediye temsilcisi katıldı. Toplantı, Şube Müdürü Abdulhadi TORPA’ın açış konuşmasıyla başladı.

Şube Müdürü TORPA; “Hayat Boyu Öğrenme ile Bakanlığımız Belediyeler Birliği ve Tarım Orman ve Su İşleri Bakanlığı arasında gerçekleşen protokol ile okulların, Hayat Boyu Öğrenme kapsamında, tüm vatandaşlara açılması hedeflenmiştir. Hayat Boyu Öğrenme İl Kurulu olarak, yaptığımız çalışmaları gözden geçireceğiz, paydaşlar arasında daha iyi bir çalışma nasıl yapabiliriz onu konuşacağız. Bu toplantının ilimize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu. Yapılan açış konuşmasının ardından, kurul üyeleri sırasıyla yaptıkları çalışmaları ve hedeflerini anlattılar.

Toplantıda son olarak, Hayat Boyu Öğrenme Batman il sorumlusu, Bakanlık Temsilcisi Şahmurat ŞAHİNER kısa bir konuşma yaptı. ŞAHİNER;  Bakanlığın Hayat Boyu Öğrenme projesi ile hedefinin okulların sıcak yüzünün vatandaşa yansıtılması ve okulların vatandaşın hizmetine açık tutulması olduğunu ifade etti.  Yapılan çalışmaların Bakanlık web sitesinin, Hayat Boyu Öğrenme bölümüne eklenmesini istedi.

Bakanlık temsilcisi ŞAHİNER, toplantı sonrası Okullar Hayat Olsun Projesinin uygulandığı, bir okulu ve Halk Eğitim Merkezi Bünyesindeki yetişkinler Kurslarını ziyaret etti, yetkililerden bilgi aldı.

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.