BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitimi Planlama ve İş Birliği Komisyonu Toplandı

İl Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitimi Planlama ve İş Birliği Komisyonu Toplantısı yapıldı.
Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitimi Planlama ve İş Birliği Komisyonu Toplandı

Batman Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Halil Eren, merkez ilçe ve 5 ilçenin Halk Eğitim Merkezi yöneticileri ile kamu kurum ve kuruluş temsilcileri katıldı. Toplantı İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran’ın açış konuşmasıyla başladı. Kurtaran konuşmasında, Batman’ın cazibe merkezleri arasına girebilecek ve dışardan da ciddi manada yatırım alabilecek potansiyele sahip bir il olduğunu ancak algı ve imaj sorunu yaşadığını belirtti. Bu algıyı değiştirmek için Batman’da yaşayan herkese görev düştüğüne dikkat çekti.

 Kurtaran; “Yaygın Eğitim Kurumları Yönetmeliği gereğince, Hayat Boyu Öğrenme faaliyetlerinin planlanması, değerlendirilmesi, ortaya çıkan güçlüklerin giderilmesi ve uygulamaya yönelik kararların alınmasında siz paydaş kuruluş temsilcileriyle beraber fikir ve görüş alışverişinde bulunmak için bu toplantıyı gerçekleştiriyoruz. Bir ülkeyi kalkındıracak olan o ülkenin potansiyeli ve vatandaşlarıdır. Batman’ı kalkındıracak olan da bu şehrin sakinleridir. Her fert kendi ilini kalkındırmaya çalışırsa o ülkenin kalkınmasına da katkı sunmuş olur. İl Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitimi Planlama ve İş Birliği Komisyonu Toplantısına katılımınızdan dolayı sizlere ve tüm paydaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Bundan sonra da katkılarınızı, önerilerinizi ve projelerinizi bekliyoruz. Çalışmalarımıza ve projelerimize yapacağınız öneriler bizim için çok büyük bir öneme sahiptir.” diye konuştu.

Kurtaran’ın konuşmasının ardından Batman Halk Eğitim Merkezi Müdürü Osman Atmalar, Hayat Boyu Öğrenme kapsamında gerçekleşen eğitim kursları ve çalışmalar hakkında bir sunum yaptı. Yapılan sunumun ardından toplantı kamu kurum temsilcilerinin görüş ve önerileri ile sona erdi.

23-03-201723-03-201723-03-201723-03-201723-03-201723-03-201723-03-201723-03-201723-03-2017

 

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.