BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Halk Eğitimi Merkezlerimize Teşekkür Belgeleri Takdim Edildi

Bakanlığımız Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İlçe Milli Eğitim Müdürlükleriyle Halk Eğitimi Merkezlerimize verilen Teşekkür Belgeleri İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN tarafından Halk Eğitimi Merkezi Müdürlerimize takdim edildi.
Halk Eğitimi Merkezlerimize Teşekkür Belgeleri Takdim Edildi

Bireysel ve toplumsal gelişim ile istihdam öncelikli bir yaklaşımla bireyin bilgi, beceri ve yeteneklerini geliştirerek örgün eğitimin dışında hayatı boyunca katıldığı her türlü öğrenme etkinliklerini kapsayan hayat boyu öğrenme kültürünün geliştirilmesi, tanıtılması ve yaygınlaştırılmasını amaçlayan Halk Eğitimi Merkezi Müdürlükleri yaptıkları başarılı çalışmalarından ötürü Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünce teşekkür belgesi ile ödüllendirildi.

Halk Eğitimi Merkezi Müdürlerine Teşekkür Belgelerini takdim eden İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN: Değerli arkadaşlar; Öncelikle hepinizi yapmış olduğunuz güzel ve takdire şayan çalışmalarınızdan ötürü kutluyorum. Her yaşta, her yerde,  herkese eğitim sloganı ile hizmet yürüten Halk Eğitimi Merkezlerinin, örgün eğitimin yanında örgün eğitim dışına çıkmış bütün yaş gruplarına kişisel gelişim, meslek edindirme, kültürel, sportif  ve hobi kursları ile eğitim faaliyetlerini yürüten Hayat Boyu Genel müdürlüğümüz güzel çalışmalar yürütmektedir. Hayat Boyu Öğrenme kapsamında 72 Alanda 2738 Mesleki Kurs 963   Genel Kurs olmak üzere Toplam 3701 kurs modülümüz bulunmakta bu kurslarımız yediden yetmişe tüm vatandaşlarımıza hizmet vermektedir.

Yaptığımız çalışmalarla her yaştan vatandaşımızın kurslarımızdan faydalanmalarını sağlıyoruz. Hedefimiz daha fazla kurs çeşidi ile daha fazla kursiyerlere erişmek, üretmek, üretime yönelik kurslar düzenlemek, istihdama katkı sağlamak, kişisel gelişimi desteklemek, girişimcileri cesaretlendirmek, ustalarımızla zanaatkârlarımıza destek olmaktır. Vatandaşlarımızı aynı zamanda estetik değerlerle buluşturarak ruhları kaliteli vakit geçirmelerine yardımcı oluyoruz. Bu amaçla Sayın Valimiz Hulusi ŞAHİN'in desteğiyle Batman Sanat Merkezini açtık. Bundan sonraki süreçte de yapacağımız çalışmalarla kurslarımızdan daha çok kişinin faydalanmasını sağlamalıyız Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde açtığımız kurslarda görev alan usta öğreticilerimize, özveriyle çalışan öğretmen ve siz idarecilerimize ayrıca kurslarımıza katılan kursiyerlerimize  teşekkür ediyorum." dedi.

10-08-202110-08-2021

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.