BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Halk Eğitim Merkezlerinin Göz Kamaştıran Yıl Sonu Sergisi

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerinin hazırlamış olduğu yılsonu sergisi, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün bahçesinde açıldı.
Halk Eğitim Merkezlerinin Göz Kamaştıran Yıl Sonu Sergisi

Halk Eğitim Merkez ilçe ve 5 ilçe Müdürlüklerinin hazırlamış olduğu yılsonu sergisi, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bahçesinde açıldı. İl ve ilçelerde faaliyet yürüten, Halk Eğitim Merkezleri kursiyerlerinin, yıl boyunca hazırladıkları ürünlerin yer aldığı sergide, el emeği göz nuru ürünler göz kamaştırdı. Saat 14.00’da gerçekleşen yılsonu sergisine, Vali Yardımcısı Şener Çağlar, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik, Resmi Kurum Müdürleri, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, İlçe Milli Eğitim  Müdürleri, Şube Müdürleri, Usta Öğreticiler Kursiyerler ve vatandaşlar katıldı. Bir dakikalık saygı duruşunun ardından okunan İstiklal Marşı ile başlayan program, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik’in açılış konuşması ile devam etti.

Halk Eğitim Müdürlükleri bünyesinde, çok çeşitlenmiş kurslar var diyen, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik; “Halk Eğitim Merkezleri, 7’den 77’e diyebileceğimiz tüm toplumsal yaş, grup, statü ve her gelir düzeylerindeki insanlarımızın, hayata tutunmalarını sağlayan birer öğrenme merkezleridir. Açılan kurslarla milli ekonomiye de katkıda bulunulmuştur. Batman Halk Eğitim Merkezi 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı’nda toplam 1350 kurs açmış olup bu kurslarda 12.200 kadın;11.620 erkek olmak üzere toplam 23850 kişi eğitim görmüştür. Halk Oyunlarından satranca, bilgisayardan aşçılığa, muhasebeden ebruya, dil öğretimi kurslarından  İŞKUR işbirliğinde Meslek edindirme kurslarına Batmanlıların ihtiyaç duyduğu her alandan kurs açarak hizmet vermiştir. Bu hizmetin verilmesinde işbirliği halinde olduğumuz Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne Bağlı Gençlik Merkezi, Yeşiltepe, 19 Mayıs ve Yavuz Selim Çatom Merkezleri, Hevi Kadın Atölyesi  ve tüm Batmanda kurulu vakıflar, derneklere sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Ayrıca yılsonu sergisinin gerçekleşmesinde emeği geçen, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Osman Atmalar ve çalıma arkadaşlarına teşekkür ederim” dedi.

Yapılan konuşmanın ardından, Halk Eğitim Merkezi yılsonu karma sergilerin açılış kurdelesini, Vali Yardımcısı Şener Çağlar ve Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik birlikte keserek açılışı gerçekleştirdiler. Kurdele kesiminin ardından, Halk Eğitim Merkezlerinin açtıkları stantlar gezildi, sergilenen ürünler hakkında usta öğreticilerden bilgi alındı. Stantların gezilmesinin ardından, halk oyunları, sporcuların gösterileri ve müzik dinletisi ile program devam etti.Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.