BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Güncellenen Öğretim Programlarının Tanıtım Toplantısı Yapıldı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleşen, güncellenen öğretim programlarının tanıtım toplantısına İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Şube Müdürleri Akın Arı, Abdulhakim Doğu, Mehmet Işık, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı. 
Güncellenen Öğretim Programlarının Tanıtım Toplantısı Yapıldı

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran güncellenen öğretim programlarının öğrencilerin temel becerilerini kapsayan ve değerler eğitimine önem veren bir yaklaşım içerisinde hazırlandığını belirtti. Güncellenen programların felsefesinin ve içeriğinin öğretmenler tarafından doğru bir şekilde anlaşılmasının son derece önemli olduğuna değinen Kurtaran,  bu sayede eğitim öğretim faaliyetlerinin niteliğinin artacağını ve öğrencilerin daha iyi bir geleceğe ulaşmaları için sağlam adımlar atmalarının sağlanacağını söyledi.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran konuşmasına şöyle devam etti: “Eğitim müfredatında geçmişte zaman zaman değişiklikler yapıldı ancak en geniş kapsamlı değişiklik bu yıl gerçekleştirildi.  Kamuoyuyla paylaşıldı, herkesin fikrini net bir şekilde ifade etmesi istenerek toplumun her kesininden öneriler alındı, yapılan eleştiriler değerlendirmeye alındı. Bu çalışmalar sürecinde ciddi bir geri dönüt oldu ve bakanlığımız da bu geri dönütleri dikkate aldı. Eğitim dinamik olduğu için eğitim müfredatı da statik olamaz. Onun için eğitim müfredatı dinamik olmalı ve ihtiyaç duyulduğunda gerekli değişiklikler yapılabilmelidir. Müfredat tek başına nesil yetiştirmez. Müfredatı öğretmenin benimseyip kabullenmesi gerekir. İlerleyen zamanlarda sizlere müfredatta yapılan değişikliklerin gaye ve sebeplerini anlatacağız.”   

Kurtaran’ın konuşmasının ardından şube müdürleri sorumlu oldukları alanlarda yapılan değişiklikleri anlattılar.

08-06-201708-06-201708-06-201708-06-201708-06-201708-06-201708-06-201708-06-2017

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.