BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gültepe Ortaokulunda “Pi Günü ve Kermes’’ Etkinliği

Milli Eğitim Müdürlüğünün Mart ayında başlattığı, ‘’Hayat Matematik Projesi’’ kapsamında, Gültepe Ortaokulunda  ‘’Pi Günü ve Kermes’’ düzenledi.
Gültepe Ortaokulunda   “Pi Günü ve Kermes’’ Etkinliği

Gültepe Ortaokulu bahçesinde gerçekleşen, “Pi Günü ve Kermes’’ etkinliğine, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları M. Şafi Özperk, Zübeyir Yılmaz; Şube Müdürleri, Okul Müdürleri, Öğretmenler, Veliler ve Öğrenciler katıldı. Okula gelişinde Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik’i Okul Müdürü Şehmus Aslan karşıladı, Aslan ‘’Hayat Matematik Projesi’’ kapsamında okulda yapılan etkinlikler hakkında bilgi verdi. Matematiğin öğrencilere sevdirilmesi amacıyla, Mart ayı boyunca okulun panoları matematik görselleri ile donatıldı. Öğrencilere matematik sembollerini gösteren tişörtler dağıtıldı. Matematik ile ilgili yarışmalar düzenlendi. Gerçekleşen “Pi Günü ve Kermes’’ programında öğrenciler, matematik ile ilgili şarkı, şiir, rep müziği ve folklor gösterisi yaptılar,  gösterilerin ardından matematik yarışmasında dereceye giren öğrencilere, ödülleri verildi.

Matematiğin sevdirilmesi amacıyla yapılan etkinliğin, takdire değer olduğunu ifade eden Milli Eğitim Müdürü Çelik, ‘’Pi Günü ve Kermes’’ etkinliğinde emeği geçen, idareci, öğretmen, öğrenci ve velileri kutladı.

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.