BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gültepe Ortaokulu Öğrencilerinden “Matematiğin Aydınlık Dünyası” Dergisi

Gültepe Ortaokulu Öğretmen ve Öğrencilerinin, ihtiyaç sahibi öğrenciler için hazırlamış olduğu proje kapsamında çıkarılan, “Matematiğin Aydınlık Dünyası” adlı matematik dergisinin bir nüshasını, makamında ziyaret ettikleri Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik’e hediye ettiler.
Gültepe Ortaokulu Öğrencilerinden “Matematiğin Aydınlık Dünyası” Dergisi

Gültepe Ortaokulu Matematik Öğretmenlerinin rehberliğinde, öğrencilerin hazırlamış olduğu, “Matematiğin Aydınlık Dünyası” adlı matematik dergisinin içeriğinde, öğrencilerin hazırlamış olduğu etkinlikler, bulmacalar, mantık soruları, karikatür, makale gibi birçok farklı çalışma yer almakta.  Gültepe Ortaokulu tarafından hazırlanan matematik dergisi, Batman’da bu alanda bir ilk olma özelliğini taşımakta.

Öğrencilerle birlikte Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik’i makamında ziyaret eden, Gültepe Ortaokulu Müdürü Şehmus Aslan dergi hakkında verdiği bilgide, öğrencilerin hazırlamış olduğu proje kapsamında hazırlanan matematik dergisinden elde edilecek gelir ihtiyaç sahibi öğrencilere verileceğini ifade etti.

Bu anlamlı projeden dolayı öğrencileri ve rehberlik eden öğretmenleri kutlayan, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik “Eğitimde önemli bir yere sahip olduğunu düşündüğüm okul dergilerinin, öğrencilerinin kendisini ifade etmesinde, duygu ve düşüncelerini başkalarıyla paylaşmasında, önemli bir araç olduğu gerçeğini belirtmek isterim. İdare, öğretmen, veli ve öğrenci dayanışmasıyla yapılan bu tür çalışmaları, eğitimde işbirliğinin somut örnekleri olarak görüyorum. Ayrıca matematik alanında ilimizde bir ilk olma özelliği taşıyan, matematik dergimizin diğer okullara örnek bir çalışma olmasını diliyorum” dedi.

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.