BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Genç Seda” Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Yapıldı

Milli Eğitim Bakanlığı Din Eğitimi Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen ve Türkiye geneli aynı günde ilimizde de gerçekleşen, “Genç Seda” Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması, Batman Merkez Şevket Başak Camisinde yapıldı.  
“Genç Seda”  Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Yapıldı

Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’na, Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK, Milli Eğitim Müdürü Yardımcıları M. Naci ŞEMDİNOĞLU, Zübeyir YILMAZ, Milli Eğitim Şube Müdürü Abdulvahap HINÇ, İl Müftülüğü Yöneticileri Öğretmenler, Öğrenciler ve aileleri katıldı. “Genç Seda” Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başladı, ardından selamlama konuşması ve jüri tanıtımı yapıldı. Jüri tanıtımının ardından, yarışmacı öğrencilerin tanıtımı ve yarışma sırası belirlendikten sonra, kura sırasına göre öğrenciler performanslarını sergilediler.

 

            İmam Hatip Liseleri’nde okuyan öğrencilerin mesleki yeterliliklerini arttırmak, özgüven duygusunu geliştirme, sosyalleşmelerine katkıda bulunmayı amaçlayan, “Genç Seda” Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışmasının sonunda, dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Yarışmada birinci olan Batman Merkez Anadolu İHL Öğrencisi Baver ŞİMŞEK’e ödülünü, Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK, ikinci olan Mehmet ŞİMŞEK İHL Öğrencisi Cuneyt KONAK’a ödülünü, Milli Eğitim Müdürü Yardımcısı M. Naci ŞEMDİNOĞLU ve üçüncü olan Gercüş İHL Öğrencisi Hamza BİÇEN’e ödülünü, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Zübeyir YILMAZ verdi. Yarışmaya katılan diğer öğrencilere de kitap hediye edildi. Yarışmada emeği geçen herkese teşekkür eden Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK, öğrencilere ortaya koydukları performanstan dolayı kutladı. İlimizi bölge finallerinde temsil edecek olan “Genç Seda” Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması il birincisi, Batman Merkez Anadolu İHL Öğrencisi Baver ŞİMŞEK’e, bölge finalinde başarılar diledi.  “Genç Seda” Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması toplu hatıra fotoğraf çekimiyle sona erdi.

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.