BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Geleceğin Vecihi Hürkuşları ve Sanatçıları Yetişiyor

Petrol Ofisi İlkokulu’nda Model Uçak kursunu başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikaları Batman İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı M. Şirin TEMİZ, Şube Müdürü İshak BÜYÜKKAYA, THK Batman Şube Başkanı M. Tahir ALTUĞ ve Okul Müdürü Ümit DURSUN tarafından verildi.
Geleceğin Vecihi Hürkuşları ve Sanatçıları Yetişiyor

Model Uçak rehber öğretmeni Muzaffer BAŞARAN’ın kurs ve model uçak yapımı ile ilgili yaptığı bilgilendirmeden sonra İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı M. Şirin TEMİZ ve Şube Müdürü İshak BÜYÜKKAYA uçakları inceleyerek öğrencilere sertifikalarını takdim ettiler. Törende kısa bir bilgi veren THK Şube Başkanı M. Tahir ALTUĞ; “ Verdiğiminiz bu kurs havacılık faaliyetlerinin başlangıcıdır. Amacımız öğrencilere merkezimiz tarafından verilen yamaç paraşütü, serbest paraşüt, yelken kanat ve planör kurslarıyla gökyüzü tutkusunu gerçeğe dönüştürmektir.” diye konuştu. Sertifika Programı yapılan Ata modeli uçakların okul bahçesinde uçurulmasıyla sona erdi.

Model Uçak Usta Öğreticisi Muzaffer BAŞARAN öncülüğünde Türk Hava Kurumu desteğiyle okul bünyesinde açılan model uçak kursuna öğrencilerin büyük ilgisi vardı. Usta Öğretici BAŞARAN kursa öğrenci katılımının bir hayli fazla olduğunu ve öğrencilerin hem eğlendiğini hem de geleceğin pilotu olma hayali içinde olan öğrencilere bu kursun yol gösterici olduğunu belirtti. Okul Müdürü Ümit Dursun, öğrencilerin farklı yönlerini geliştirmeye yönelik kursların okulumuz bünyesinde devam edeceğini ve geleceğimiz olan bu çocukların hayallerine ulaşmalarında ellerinden gelen çabayı göstereceklerini sözlerine ekledi.

Petrol Ofisi İlkokulunda Model Uçak Kursu Sertifika programının ardından okuldaki bir diğer kurs olan Ebru kursunu da gezen İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı M. Şirin TEMİZ ve Şube Müdürü İshak BÜYÜKKAYA öğrencilerin yapmış oldukları çalışmaları yerinde gördüler. Yapılan ebru çalışmaları hakkında bilgi alan TEMİZ ve BÜYÜKKAYA okullarda bu gibi sanatsal kursların daha fazla yapılması gerektiğini çünkü bu gibi kursların çocuklarımızın hayal gücünü geliştirdiğini ifade ettiler. Öğrencilerin yapmış olduğu çalışmaların okul koridorlarında sergileneceğini belirten okul Müdürü Ümit DURSUN bu gibi kurslara okul öğrencilerinin yoğun katılım gösterdiğini ayrıca Ebru kursunu düzenleyen Okulun Sınıf Öğretmeni Mehmet BİÇİM ‘e de bu duyarlılığından dolayı ayrıca teşekkür etti.

02-01-201702-01-201702-01-201702-01-201702-01-2017

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.