BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gazi MTAL'de Öğretmen ve Öğrencilere İlk Yardım Eğitimi Verildi

Bakanlığımızın ülke genelinde başlatmış olduğu 'Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi' kapsamında Merkez Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi idareci, öğretmen ve öğrencilerine Milli Eğitim Müdürlüğümüz İlk Yardım Eğitim Merkezinde ilk yardım eğitimi verildi.
Gazi MTAL'de Öğretmen ve Öğrencilere İlk Yardım Eğitimi Verildi

İdareci ve öğretmenlere verilen eğitimin ardından Merkez Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisenin öğrencilerine gruplar halinde, COVID-19 tedbirlerine riayet ederek, İl İş Sağlığı ve Güvenliği Batman Koordinatörü ve İlk Yardım Eğitmeni Hasan AYDINLIK ile Okul Sağlığı Sorumlu ve İlk yardım Eğitmeni Selma Kaçar ALKAYA tarafından ilk yardım farkındalık eğitimi verildi.

İlk yardım eğitmenleri; verilen eğitimin öğrencilerde ilk yardım bilincinin gelişmesi, öğrencilerimizin yaralı ve hastalara doğru bir müdahale tarzı geliştirmeleri açısından çok faydalı olacağı, en azından bu farkındalık eğitimi alan öğrencilerin bundan sonra yaralı ve hastaya müdahale ederken yanlış uygulama yapmanın önüne geçileceğini belirttiler.

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.