BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Fen Olimpiyatları Sınavına 26 Okul Katıldı

Batman Fen Lisesinin organize ettiği Fen Olimpiyatları sınavı ilimizde eğitim veren ortaokulların katılımı ile gerçekleşti.
Fen Olimpiyatları Sınavına 26 Okul Katıldı

Batman Fen Lisesinde gerçekleşen Fen olimpiyatları sınavına 26 ortaokuldan 3’er öğrenci katıldı. Hafta sonu gerçekleşen ve açık uçlu soruların sorulduğu sınavda okulların puanları 13 Mayıs’ta düzenlenecek olan bilim şenliğinde açıklanacak.   Fen Olimpiyatı sınavında birinci olan okula 3 adet tablet, ikinci olan okula 3 adet bisiklet ve üçüncü olan okula da 3 adet çeyrek altın verilecek. Ayrıca Fen Olimpiyatı sınavına katılan tüm okullara da katılım belgesi verilecek.

Fen Olimpiyatları sınavının yapıldığı Batman Fen Lisesini ziyaret eden Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik, Fen Olimpiyatları sınavı ile ilgili Okul Müdürü Mehmet İsen’den bilgi aldı. Bu yıl ilkini gerçekleştirdiğimizi Fen Olimpiyatlarını geleneksel hale getirmek istiyoruz, diyen Okul Müdürü Mehmet İsen Fen Olimpiyatlarıyla sınavına 78 öğrenci katıldığını söyledi.

Fen Olimpiyatları fen derslerinin öğrencilere sevdirilmesi için güzel bir adım diyen Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik; “Ayrıca ortaokul öğrencileri arasındaki fen ve teknoloji dersine olan ilgilerini artırmak, ortaokul öğrencilerini kaynaştırmak, öğrencilerin bilişsel ve sosyal gelişimlerine katkı sağlamak. Öğrencilerin fen ve teknoloji alanında yorum ve muhakeme yapma kabiliyetlerini geliştirmek,  başarılı öğrencileri belirleyip, ödüllendirmek ve Fen Lisesini Ortaokul Öğrencilerimize tanıtmak” dedi.

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.