BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Fatih Projesi Çalıştayı” Yapıldı

    İlimizin “Fatih Projesi”  Eğitmenlerinin düzenlediği “Fatih Projesi Çalıştayı” yapıldı.
“Fatih Projesi Çalıştayı” Yapıldı

“Fatih Projesi Çalıştayı”  Yenimahalle İlkokulunda bulunan Uzaktan Eğitim Merkezi (UZEM) de yapıldı. Milli Eğitim Müdürü Yardımcısı M. Naci ŞEMDİNOĞLU başkanlık ettiği çalıştaya, ilimizin Fatih Eğitmenleri ve “Fatih Projesi” donanımlarının kurulu olduğu, okullardaki Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmenleri katıldı. Çalıştay’ın açış konuşmasını yapan Milli Eğitim Müdürü Yardımcısı M. Naci ŞEMDİNOĞLU; “Bilindiği üzere Fatih Projesi Donanım, Ağ alt Yapısı, Öğretmen Eğitimi, İçerik ve Yazılım bileşenlerinden oluşmaktadır. İlimizde şu ana kadar Fatih Projesi kapsamında; 24 ortaöğretim okuluna 24 adet doküman kamera ve 24 adet çok fonksiyonlu yazıcı teslim edildi. Fatih projesi 1. Faz Kapsamındaki 23 okul için Altyapı kurulumları tamamlandı. Türkiye Geneli 110 Uzaktan Hizmet içi Eğitim Merkezinden bir tanesi, ilimiz Merkez Yeni Mahalle İlköğretim okuluna kuruldu.  2014 yılı tablet uygulaması kapsamında, etkileşimli tahta ve altyapı kurulumu tamamlanmış 23 okulumuzda, 7.754 öğretmen ve öğrencimize tablet bilgisayar dağıtımı tamamlandı. Fatih Projesi 2. Faz  1. kısım kapsamındaki, okulların Etkileşimli tahta kurulumları ve İnternet  Ağ Altyapısı için çalışmalar devam etmekte. Akıllı tahtaların eğitim öğretime katkısı, bu süreçte ortaya çıkacak sorunlara karşı, öğretmenlerimizin hazırlıklı olması gerekir” diye konuşan ŞEMDİNOĞLU konuşmasının sonunda, Bilişim Teknolojileri Rehber öğretmenlerinin vazifelerinin önemine değindi.

            Açış konuşmasının ardından söz, “Fatih Projesi” uzmanlarına verildi. Çalıştay’ın sonunda “Fatih Projesi” kapsamında, ilimizde yapılacak çalışmalar ve Bakanlığın konuyla ilgili ilimizdeki çalışmaları tespit edilerek, yapılacaklar revize edildi.

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.