BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Fatih Projesi Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmenleri Toplantısı Yapıldı

“Fatih Projesi Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmenleri” ikinci dönem toplantısı İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran başkanlığında gerçekleştirildi.
Fatih Projesi Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmenleri Toplantısı Yapıldı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleşen “Fatih Projesi Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmenleri” ikinci dönem toplantısına İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Bilişim Teknolojilerinden sorumlu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Zübeyir Yılmaz, Fatih Projesi İl Koordinatörü Ömer Çiftçi ve İlimizde görev yapan Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmenleri katıldı. Toplantıda Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmenlerine bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, teknolojinin eğitimde daha etkin bir şekilde kullanılması konusunda öğretmenlerin aktif rol almalarını istedi.

Kurtaran: “Değerli arkadaşlar, bildiğiniz gibi Bakanlığımız tarafından eğitim alanında teknolojinin daha aktif kullanılabilmesi için Fatih Projesi hayata geçirildi. Bu kapsamda okullarımızda kurulan etkileşimli tahtalar ve uygulamaya konulan EBA sistemiyle teknoloji eğitimin içerisine ciddi manada dahil edildi. Fakat maalesef eğitimde teknolojinin hala çok etkin ve dört dörtlük bir şekilde kullanılmadığını hepimiz görüyoruz. Fatih Projesi kapsamındaki tüm bileşenlerin çocukların eğitiminde kullanılması en başta vicdani sorumluluğumuzdur.

Değerli arkadaşlar, bu devasa projenin içerisinde yar alan etkileşimli tahtanın ve EBA’nın anlamını, önemini, mahiyetini en iyi bilenler sizlersiniz. Fatih Projesi kapsamındaki etkileşimli tahtaların ve EBA’nın daha etkin bir şekilde kullanılması için sizler okullarınızda öğretmenleri motive etmelisiniz. Gerekirse etkileşimli tahtaları ve EBA’yı kullanımda sıkıntı yaşayan öğretmenlerimize eğitim programları düzenlemenizi rica ediyoruz. Bu konunun üzerinde ehemmiyetle durmanızı istiyoruz.

Ayıca DİKA ile yürüttüğümüz bir projemiz ile Raman Anadolu Lisemizde bir grup arkadaşımız kodlama konusunda eğitim alacak. Daha sonra bu arkadaşlarımız aldıkları eğitimi bütün öğretmenlerimize aktarmaya çalışacaklar. Yine başka bir çalışmamızda kodlama eğitimi için bir laboratuvar atölyesi oluşturmaya çalışıyoruz. Onun içinde bir proje hazırlıyoruz. Oluşturacağımız bu kodlama laboratuvarında çocuklarımıza teknolojinin eğitimde nasıl hayata geçirileceği konusunda eğitimler verilecek” diye konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran’ın konuşmasının ardından toplantı teknik bilgi sunum çalışmalarıyla sona erdi. 

21-02-201821-02-201821-02-201821-02-201821-02-201821-02-2018

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.