BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

'Erkekler Hafızlık Sınıfları Belirleme Sınavı' Yapıldı

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile Batman İl Müftülüğü arasında yapılan protokol ile örgün eğitimleri ile beraber 15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Ortaokulunda açılan hafızlık sınıflarında hafızlık eğitimi alacak öğrencileri belirleyecek 'Hafızlık Sınıfları Belirleme Sınavı' yapıldı.
'Erkekler Hafızlık Sınıfları Belirleme Sınavı' Yapıldı

'Hafızlık Sınıfları Belirleme Sınavı'nın yapıldığı 15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Ortaokulunu ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut Kurtaran okul müdürü Mehmet Siraç Dadak'tan sınav ile ilgili bilgi aldı. Sınav öncesi sınavın yapıldığı sınıfları ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Kurtaran öğrencilerle sohbet edip kendilerine başarılar diledi. İl Milli Eğitim Müdürümüz Kurtaran'a ziyaretinde Şube Müdürü Abdulvahap Hınç eşlik etti

Yapılan hafızlık sınavı ile ilgili açıklamada bulunan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut Kurtaran; "Hafızlık Kuran'ı Kerimin muhafızlığıdır. 2019 ? 2020 Eğitim Öğretim yılında erkek öğrencilerimiz için ihtiyaç olan Erkek Hafızlık programına alınacak öğrencilerin belirleneceği hafızlık sınavı yapıldı. Bu sınavla belirlenecek 24 öğrencimiz inşallah 15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Ortaokulumuzda örgün eğitimlerini aksatılmadan hafızlık eğitimi alacaklar. Hafızlık eğitimi konusunda geçen sene bir ön çalışma yaparak Kız İmam Hatip Lisesi Bünyesindeki Ortaokulumuzda kız öğrencilerimiz için örgün eğitimlerinin yanı sıra hafızlık programını başlatmıştık. Bu yılda erkek öğrencilerimiz için bu programı başlatıyoruz. Bu programın öğrencilerimiz ve ilimiz için hayırlı olmasını diliyorum, Kur'an-ı Kerim Hafızlığı hepimiz için farzı kifaye nisbetindedir. Ben Genel Müdürümüz Sayın Nazif Yılmaz Beye teşvik ve desteklerinden dolayı bir kez daha teşekkürlerimi arz etmek istiyorum." dedi. 

184 öğrencinin katılımı ile 15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Ortaokulunda yapılan 'Hafızlık Sınıfları Belirleme Sınavı' sonucunda 48 öğrenci belirlenerek mülakata çağrılıp aralarından 24 öğrenci seçilerek hafızlık sınıflarına alınacak.

18-06-201918-06-201918-06-201918-06-201918-06-2019

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.