BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ERDOĞAN’dan Öğretmenlere Resepsiyon

    Cumhurbaşkanı Erdoğan, Millî Eğitim Bakanı Nabi AVCI ve 81 İlden gelen öğretmenlere Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda resepsiyon verdi.
ERDOĞAN’dan Öğretmenlere Resepsiyon

Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın, Öğretmenler için verdiği resepsiyona ilimizi temsilen, Muhammed Ömer EREN ve Zeynep Özlem SEVİM katıldı. Cumhurbaşkanı ERDOĞAN ve eşi Emine ERDOĞAN, 81 ilden gelen öğretmenleri resepsiyon salonuna girişlerinde karşıladı.  Öğretmenliğin tarihin her döneminde zorluk, mücadele, tahammül ve en önemlisi sabırla anılan bir meslek olduğunu belirten Cumhurbaşkanı ERDOĞAN; “Öğretmen dediğimizde aklımıza ilk önce aşk gelir, sevda gelir, fedakârlık gelir. Öğretmenlerimiz doğudan batıya, güneyden kuzeye ülkemizin her coğrafyasında, her ikliminde cansiparane gayret sarf ediyorlar. Bu memleketin çocuklarını ilimle, bilgiyle buluşturuyorlar. İnanın bu çaba sadece para için yapılmaz, yapılamaz. Onun için bir aşktır, onun için bir sevdadır. Sadece maddi gerekçelerle bu açıklanamaz. İçlerinde merhamet, vicdan, adalet duygusu olmayan milletinden, devletinden, insanından aldıklarını kat kat yine bu ülkenin çocuklarına aktarma kaygısı taşımayanlar, öğretmen olamaz" diye konuştu.

            81 ilden gelen öğretmenler arasında, ilimizi temsil eden Muhammed Ömer EREN, Cumhurbaşkanlığı Sarayında verilen resepsiyon öncesi, Millî Eğitim Bakanı Nabi AVCI’yı ziyaretinde, kendisine hat sanatıyla ismi yazılı tablo hediye etti.

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.