BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Engelli Öğrencilere ‘Engelli Erişebilirlilik Cihazı ve Tablet Bilgisayar’

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının ortak projesi kapsamında, 8 Engelli Öğrenciye ‘Engelli Erişebilirlilik Cihazı ve Tablet Bilgisayar’ verildi. 
Engelli Öğrencilere  ‘Engelli Erişebilirlilik Cihazı ve Tablet Bilgisayar’

Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı salonunda gerçekleşen, ‘Engelli Erişebilirlilik Cihazı Ve Tablet Bilgisayar’ dağıtım programına, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik, Milli Eğitim Müdürü Yardımcıları M.Şafi Özperk, Zübeyir Yılmaz, Şube Müdürü Beşir Tileği, engelli öğrenciler ve aileleri katıldı. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının ortak projesi kapsamında, eğitim çağındaki ağır özürlü 8 Engelli öğrenciye gözlük kontrollü,   ‘Engelli Erişebilirlilik Cihazı ve Tablet Bilgisayar’ verildi.  Engelli öğrencilere tablet bilgisayarlarını teslim eden, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik, öğrencilerle bir süre sohbet etti, tabletlerin  eğitimlerine önemli bir katkı sunacağını ifade edip,  hayırlı olmasını diledi.  Çelik  daha sonra Öğrenci ve aileleri ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

 Ağır engelli öğrenciler kendilerine verilen tabletleri, özel gözlük aparatı sayesinde rahatlıkla kullanabilecekler. ‘Engelli Erişebilirlilik Cihazı ve Tablet Bilgisayar’larını alan  engelli öğrencilere, Aile ve Sosyal Politikalar il müdürlüğünden gelen uzman görevli, bilgisayar tableti ve Engelli Erişebilirlilik Cihazını nasıl kullanacakları hakkında engelli öğrencilere ve ailelerine eğitim verdi.

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.