BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Enerji Verimliliği Resim Yarışmasında Dereceye Girenlere Ödülleri Verildi

  Dicle EDAŞ’ın 12-18 Ocak Enerji Verimliliği Haftası münasebetiyle Milli Eğitim Müdürlüğü´yle ortaklaşa düzenlediği ilkokul öğrencilerine yönelik resim yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi.
Enerji Verimliliği Resim Yarışmasında Dereceye Girenlere Ödülleri Verildi

Dicle EDAŞ’ta düzenlenen ödül törenine Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik, DEDAŞ İl Müdürü Murat Dursun, dereceye giren öğrenci, öğretmen ve velileri katıldı. 1-31 Aralık 2014 tarihleri arasında düzenlenen ve Batman genelinde 500 eserin katıldığı yarışmada dereceye giren öğrenciler Milli Eğitim Müdürlüğü resim öğretmenleri Fatma Gördük ve Ebru Mehtap Levent, Dicle EDAŞ iş güvenliği uzmanı Lokman Yorulmaz ve Halkla İlişkiler Şefi İkram İnançlı’nın yer aldığı komisyon tarafından belirlendi. Yarışmada Hasankeyf Atatürk İlkokulu öğrencisi Enes İkram Tosun birinci olurken, Gültepe İlkokulu öğrencisi Dua Dal ikinci, Kültür İlkokulu öğrencisi Arzu Varımber üçüncü oldu.

Ödüller Müdürler Tarafından Verildi
Yarışmada birinci olan Hasankeyf Atatürk İlkokulu öğrencisi Enes İkram Tosun ve sınıf Öğretmeni Aynur Özgen’e DEDAŞ İl Müdürü Murat Dursun tarafından 1’er adet tablet bilgisayar hediye edildi. İkinci olan Gültepe İlkokulu öğrencisi Dua Dal’a Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik tarafından Bisiklet takdim edilirken, üçüncü olan Kültür İlkokulu öğrencisi Arzu Varımber’e eşofman takımı ve ayakkabı hediye edildi.

"Öğrencilerin İlgisi Bizi Sevindirdi"
Törende konuşan DEDAŞ İl Müdürü Murat Dursun, kurum olarak enerji verimliliği haftası nedeniyle böyle bir etkinlik düzenlediklerini söyledi. Enerji Verimliliği Haftası´nda en önemli mesajı öğrencilerin kendilerine vereceğini düşündüklerini ifade eden Dursun, yarışmaya katılım ve resimlerdeki enerji verimliliği mesajlarının kendilerini mutlu ettiğini dile getirdi. Müdür Dursun, yarışmada dereceye giren öğrenci, öğretmen ve ailelerini tebrik etti.

"Enerji Kaynakları Sonsuz Değildir"
Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik de, enerji verimliliğine büyük önem veren kurumlardan biri olduklarını belirterek, "Toplumsal olarak ihtiyaç duyulan bir konudur. Özellikle öğrencilerin, gençlerin ve toplumun bilinçlendirilmesi ihtiyacı vardır. Enerjiyi en bilinçli şekilde kullanmak gerekiyor. Enerji kaynakları sonsuz değildir. En verimli şekilde kullanmak hepimizin görevidir. DEDAŞ’a böyle bir etkinlik düzenledikleri için teşekkür ediyorum" diye konuştu.
Öğrenci ve velileri de düzenledikleri etkinlik nedeniyle DEDAŞ yetkililerine teşekkür etti

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.