BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ekim Ayı Temel Eğitim Kurumları Bilgilendirme Toplantıları Yapıldı

  Temel Eğitim Okul Müdürleri Ekim Ayı bilgilendirme toplantıları, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN başkanlığında gerçekleştirildi.
Ekim Ayı Temel Eğitim Kurumları Bilgilendirme Toplantıları Yapıldı

Toplantılarda konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN, okul yöneticilerine özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN: "Değerli Arkadaşlar, 6 Eylül'de başladığımız tam zamanlı yüz yüze eğitim sürecinde bir ayı geride bıraktık. Bu bir aylık süreçte öğrencilerimizin okullara kavuşmalarından dolayı yaşadıkları mutluluk bizleri ziyadesiyle sevindirdi. Geçen bu bir aylık süreçte çok şükür eğitim sürecini aksatacak bir sıkıntı yaşamadık. Sizler öğrencilerimizin okullarına devam etmeleri ve okuldan uzak kaldıkları süreçte yaşadıkları kayıpları telefi edebilmek için yoğun bir çalışma yapıyorsunuz. Bu özverili çalışmalarınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyorum.

Öğrencilerimizin sadece öğrenme kayıplarını telafi etmenin yanında öğrencilerimizdeki sosyal ve duygusal kayıpları da telafi etmek için çalışmalarımızı hayata geçiyoruz. Hem öğrencilerimize hem de velilerimize psikolojik sağlamlık eğitimleri vermeye başladık. Bunun yanında "Koruyucu Meleğim: Annem" projemizi hayata geçirerek bütün annelerimize eğitimler vereceğiz.

Sayın Bakanımızın göreve geldiği ilk andan itibaren belirttiği gibi okullarımız ilk açılan ve son kapanan yerler olmalı. Bizde bütün çalışmalarımızı bu kararlıkla yapmaya devam ediyoruz. Şimdiye kadar aldığımız tedbirler ve bundan sonra alacağımız tedbirlerle okullarımızı açık tutmaya devam edeceğiz. Çocuklarımızın can ve sağlık güvenliğini her koşulda sağlayarak eğitim öğretime devam edeceğiz. Bu kararlığımız aşı konusunda devam ediyor. Çocuklarımızın eğitiminin aksamaması adına eğitim camiamızın yüzde 90 seviyesinde aşı olmuş durumunda. Biz aynı zamanda çocuklarımızın eğitimi için velilerimizi ve halkımızı da aşı olmaya davet ediyoruz.

Bakanlığımız son derece önemli bir çalışmayı hayata geçirdi. Tüm sınıf ve kademelerde haftada beş gün yüz yüze eğitime devam ederken öğrenci ve öğretmenlere destek olmak üzere kaynak çeşitliliğini artırma kararı aldı. Bu çalışma kapsamında her ayın ilk haftasında öğrencilerimize yardımcı kaynak destek paketi açıklanacak. Öğrencilerimiz internet üzerinden ücretsiz olarak kaynak paketlerine ulaşabilecekler. Bunun yanında ihtiyacı olan öğrencilerimiz için bizlerde bu kaynakları basılı olarak ulaştıracağız. Yardımcı kaynak destek paketinde çalışma soruları, örnek sorular, etkileşimli sorular, tekrar testleri, LGS örnek soru kitapçığı ve YKS'ye yönelik TYT, AYT ve YDT örnek soru kitapçıkları yer alıyor. Yardımcı kaynak destek paketine Bakanlığımızın internet adresi "yardimcikaynaklar.meb.gov.tr/" üzerinden ulaşılabiliyor." dedi.

Müdürlüğümüz binasında bulunan toplantı salonunda gerçekleşen temel eğitim kurumları bilgilendirme toplantılarına İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN, Maarif Müfettişleri Koordinatörü, Şube Müdürleri ve okul müdürleri katıldı. Gerçekleşen toplantıların ilki sabah saat 10'da anaokulu ve ilkokulu müdürlerinin katılımıyla gerçekleşti. İkinci toplantı ise saat 14'te ortaokul müdürlerinin katılımıyla gerçekleşti.

06-10-202106-10-202106-10-2021

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.