BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitimspor Yönetiminden ÇELİK’e Ziyaret

  Eğitimspor’un yeni yönetimi Milli Eğitim Müdürü ve Eğitimspor Kulüp Başkanı Mehmet ÇELİK’i makamında ziyaret etti.
Eğitimspor Yönetiminden ÇELİK’e Ziyaret

2014-2015 Eğitim –Öğretim yılı, Eğitimspor Kulübünün yeni yönetimini makamında kabul eden, Milli Eğitim Müdürü ve Eğitimspor Kulüp Başkanı Mehmet ÇELİK, Eğitimspor kulübü çalışmalar hakkında bilgi aldı. ÇELİK; “Eğitimin önemli ayaklarından biri beden eğitimidir, bu açıdan spor eğitimin olmazsa olmazları arasındadır. Spor öğrencilerde zekâyı arttırdığı gibi beden terbiyesiyle sağlıklı ve ahlaklı bireylerin yetişmesinde, eğitimin önemli bir yöntemidir. Toplum için sporda en önemli başarı, kazanılan güzel ahlaktır. Bu bakımdan Eğitimspor’un hedefi öğrencilerimizde güzel ahlakın yerleştirilmesi ve örnek teşkil edecek davranışlar sergileyerek, toplumun özlemini duyduğu fair-play kurallarını yaşatmasıdır. Yeni eğitim öğretim sezonunda, Eğitimspor bünyesinde spor yapan öğrencilerimize ve tüm sporcu gençlerimize başarılı bir sezon diliyorum” diye konuştu.

Toplam 7 dalda spor faaliyeti yürüten Eğitimspor; futbol, basketbol, voleybol, hentbol, atletizm, tenis ve satranç dallarında olmak üzere toplam 654 sporcuyu bünyesinde bulundurmaktadır. 

Eğitimspor Yönetiminden ÇELİKe ZiyaretEğitimspor Yönetiminden ÇELİKe Ziyaret

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.