BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Eğitim Yöneticisi Geliştirme Programı” Başladı

Batman Milli Eğitim Müdürlüğü ile Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV) arasında imzalanan protokol gereği, ÖRAV uzmanları tarafından, ´Eğitim yöneticisi ve geliştirme programı´ projesi kapsamında, 70 Okul Müdürüne hizmet içi eğitim verilmeye başlandı. 
“Eğitim Yöneticisi Geliştirme Programı” Başladı

Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK, Batman Merkez Anadolu Lisesinde başlayan ´Eğitim yöneticisi ve geliştirme programı´ hizmet içi eğitim seminerini ziyaret etti. Gerçekleşen ziyarette konuşan Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK, hizmet içi eğitimlerle idareciler arasında kaynaşma sağlandığına dikkat çekti.

 Bu eğitimde her şeyden önce bir paylaşım söz konusu, bu nedenle verilen eğitimin dışında, bilgi, birikim ve tecrübeler de paylaşılmaktadır diyen, Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK; “Bu güne kadar 6 eğitim çalışması yaptık, yapmaya devam edeceğiz. İdareciler olarak zaman, zaman sorunlar karşısında zorlanıyor olabiliriz, ancak tüm bunlara rağmen kendimizi geliştirerek, bu sorunları farklı bakışlarla çözebiliriz. Okulumuzdaki yönetim anlayışı, duruşu ve iletişim tarzımız, hepsi bu eğitimlerden belirli derecede etkilenecek. Milli Eğitim Camiası olarak, hep birlikte güzel başarılara imza atacağız, müthiş bir enerji ve istek var. Çok güzel başarılar ortaya çıkıyor. Tüm bu başarıların yanında aldığımız eğitimlerle ve yaptığımız çalışmalarla, biz camiamızı tanımak, araştırmalar yapmak istiyoruz.  Bu çalışmaları kör düğüşü yapmıyoruz, önümüzü görmek istiyoruz. Bilinçli ve bilimsel çalışıyoruz, ancak sağlıklı verilere ve çözüme bu şekilde ulaşabiliriz. Milli eğitim idaresi olarak, her zaman her yere ulaşamayabiliriz, ancak siz okul idarecileri olarak hep ordasınız ve bu büyük camianın birer temsilcisisiniz, hedeflediğimiz başarıyı hep birlikte yakalayacağız” dedi.

Toplam 100 saat sürecek olan ´Eğitim yöneticisi ve geliştirme programı´ eğitiminin 64 saati yüz yüze, 36 saati ise uzaktan öğrenme modeliyle 4 haftada tamamlanacak.

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.