BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EBA Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Lise Okul Müdürlerine, Eğitim Bilişim Ağı (EBA) tanıtımı ve bilgilendirme toplantısında gerçekleşti.
EBA Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleşen, Eğitim Bilişim Ağı (EBA) bilgilendirme toplantısına, Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Naci ŞEMDİNOĞLU ve ilimizde eğitim veren Lise Okul Müdürleri katıldı. Eğitim Bilişim Ağı ile ilgili bilgilendirme sunumunu, EBA il koordinatörü Ömer ÇİFTÇİ yaptı. Lise Müdürlerine yönelik gerçekleşen, EBA bilgilendirme toplantısının sonunda, Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK bir konuşma yaptı.

24 Okulumuzda akıllı tahta sisteminin kurulmuş olması önemli diyen, Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK; “ Hayatımızda internet var. İnternetin eğitime ait tarafının çok iyi kullanmalıyız. Kullanımını yasaklamak yerine, zengin bilgi kaynağına nasıl ulaşılır, nasıl kullanılırı öğretmeliyiz. EBA’yı artık çocuklarımız için, hayatımıza sokmamız gerekiyor. Eğitim Bilgi Ağında, eğitim için gerekli önemli kaynak mevcut ve bu kaynaklar her geçen gün güncellenen kaynaklar. Yeni bir süreç başlıyor. Bu sürecin başarılı gitmesi için, artık her şey siz idarecilere ve öğretmenlerimize bağlı. EBA’yı sadece okulda değil, evlerimize de sokmalıyız. Unutmamalıyız ki, her şey çocuklarımız içindir. Günü birlik düşünme yerine, geleceğe yönelik belirlediğimiz hedeflerimizi büyütmeliyiz.  Öğretmenleri, yeni çağın vizyonuna, okul idarecileri olarak sizler yönlendireceksiniz. Çalışmalarımızı sistemli ve devamlı bir şekilde planlayarak yola devam edeceğiz.  Her okulumuz kendi farkını ve rengini bu şehre nasıl verebilirim düşüncesiyle çalışacak. Batman olarak kendi bölgemizde, model bir il olabiliriz. Unutmamalıyız bunu ancak çalışarak başarabiliriz” diye konuştu.

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.