BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

E- Müfredat Eğitim İzleme Ve Değerlendirme Sistemi Toplantısı Yapıldı

“MEB E-Müfredat Eğitim İzleme ve Değerlendirme Sistemi” toplantısı Kültür Mesleki ve Teknik Kız Anadolu Lisesinde yapıldı.
E- Müfredat Eğitim İzleme Ve Değerlendirme Sistemi Toplantısı Yapıldı

Kültür Mesleki ve Teknik Kız Anadolu Lisesi konferans salonunda gerçekleşen “E-Müfredat Eğitim İzleme ve Değerlendirme” toplantısına İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Şube Müdürü İshak Büyükkaya ve okul müdürleri katıldı. Toplantıda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran “E-Müfredat Eğitim İzleme ve Değerlendirme Sistemi” toplantısının hayırlara vesile olmasını diledi.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran: “Değerli arkadaşlar, bir dönemi daha bitirmek üzereyiz. İnşallah önümüzdeki Cuma günü öğrencilerimize karnelerini dağıtacağız. Geride bıraktığımız dönem içinde “Nitelikli Eğitime Kararlı Adımlar” projemize sunmuş olduğunuz katkılardan ötürü hepinize teşekkür ediyorum. Özellikle öğrencilerimizin okuma kültürünün gelişmesi için önümüzdeki dönemde de çalışmalarımıza devam edeceğiz. 15 günlük sömestr tatilinde okumaları için kütüphanelerinizdeki kitapları öğrencilerimize dağıtmanızı rica ediyorum. En azından tatil süresince her öğrencimizin iki kitap okumasını arzu ediyoruz.  Bir diğer konu ise devamsızlık meselesidir. Son hafta devamsızlık konusunda daha dikkatli olmalıyız. Maalesef son hafta devamsızlık yapan öğrencilerimizde daha sonra devamsızlık alışkanlık haline geliyor. Bu sebepten ötürü okul açık olduğu müddetçe her hangi bir mazereti yoksa öğrencilerimizin devamını sağlayalım. 

Bir diğer konu TÜBİTAK 4006 projesine yaptığınız başvurulardır. Sonuçlar açıklandı. Geçtiğimiz senelere göre başvuru sayılarımızda iyi bir artış var fakat biz daha iyi bir sonuç bekliyorduk. Her okulumuzun başvuru yapmasını arzuluyoruz. Çünkü bu proje yarışmaları sayesinde çocuklarımızı monotonluktan kurtarmış oluyoruz.

Kültürel faaliyetlerde de Batman’ın iyi bir potansiyeli var. Çocuklarımızın her birini okullarımızda yapmış olduğumuz etkinliklerden birine mutlaka dahil edelim. Veli ziyaretlerinde bulunalım ve velilerimizi okula davet edelim. Velilerimizi eğitimin içine dahil edelim.

Bir dönem boyunca göstermiş olduğunuz fedakarlıklarınızdan ve çalışma şevkinizden dolayı hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran’ın konuşmasının ardından toplantı, MEB E-Müfredat ile ilgili Fatih Projesi İl Koordinatörü Ömer Çiftçi’nin bilgilendirme sunumuyla sona erdi.

16-01-201816-01-201816-01-201816-01-201816-01-201816-01-2018

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.