BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"DoğruSU Tasarruf" Kısa Film Yarışması Hazırlık Toplantısı Yapıldı

  Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen 'DoğruSU Tasarruf' kısa film yarışması hazırlık toplantısı, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN başkanlığında gerçekleşti.  


Su tasarrufu temasını sinemanın etkileyici gücüyle buluşturarak; öğrencilerimizin bilinçli su tüketimi konusunda farkındalık kazanmaları, tasarruf kavramını genç yaşlardan itibaren içselleştirerek öğrenmeleri, toplumda da konu ile ilgili bir farkındalık oluşturulması amaçlanan kısa film yarışmasının hazırlık toplantısına İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN, Şube Müdürü Ömer ÇİÇEK ve AR-GE birimi öğretmenleri katıldı.

81 İl Millî Eğitim Müdürlüklerince oluşturulacak ekiplerce su tasarrufu konusunun işleneceği kısa film yarışmasında dikkat çekilmek istenen konu;

Su kaynakları; iklim değişikliği, aşırı su tüketimi, sulama, enerji ve üretim faaliyetlerindeki yanlış uygulamaların baskısı altında azalırken, dünya genelinde her geçen gün su kıtlığı çeken milyonlarca insana yenileri eklenmektedir.

Türkiye, yıldan yıla daha az yağış almakta, derelerimiz, akarsularımız, göllerimiz kurumakta, içilebilir su kaynaklarımız azalmaktadır.

Gerekli tedbirler alınmadığı takdirde çok kısa bir süre sonra ciddi bir su sıkıntısı ile ülke olarak karşılaşmamız kaçınılmazdır.

Bu kapsamda; öğrencilerimizin bilinçli su tüketimi konusunda farkındalık kazanmaları, tasarruf kavramını genç yaşlardan itibaren içselleştirmeleri, toplumda da konu ile ilgili bir farkındalık oluşturulması amacıyla kısa film yarışması düzenlenmiş olup, yarışma teması olarak "su tasarrufu" belirlenmiştir.

En fazla 7 dakika süreli olacak olan kısa film eserinin en geç 5 Mart 2021 tarihine kadar Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü Öğrenci İşleri ve Sosyal Etkinlikler Daire Başkanlığı Sosyal ve Kültürel Etkinlikler, Sosyal Etkinlik İzin İşlemleri Birimi Ortaöğretim Genel Müdürlüğü Ek Hizmet Binası Gümüşdere Mahallesi, Yavuz Sultan Selim Bulvarı No: 7/1 1. Kat Keçiören ? ANKARA adresine ulaştırılması gerekmektedir.

Yarışmanın şartnamesine;  http://ogm.meb.gov.tr/www/dogrusu-tasarruf-il-mill-egitim-mudurlukleri-arasi-su-tasarrufu-konulu-kisa-film-yarismasi/icerik/1122

Linkinden ulaşılabilir.

11-02-2021

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.