BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüzden 'İyilik Kanımızda Var' Kan Bağışı

Covid-19 salgını nedeniyle Kızılay kan stoklarının kritik seviyenin altına düşmesine kayıtsız kalmayan Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüzün 'İyilik Kanımızda Var' çağrısıyla yurt genelinde başlattığı kan bağışı kampanyası kapsamında ilimizde de İmam Hatip okullarımız kan bağışında bulundu.
Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüzden 'İyilik Kanımızda Var' Kan Bağışı

İlimizde Türk Kızılayı ve ÖNDER iş birliğinde Fatıma Zehra Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde gerçekleşen kan bağışı kampanyasına İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN, Türk Kızılayı Batman Şube Başkanı Sayın Davut OKÇU, İmam Hatip Okulları idareci ve öğretmenleri katıldı. Kan bağışı öncesi İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN ve Türk Kızılayı Batman Şube Başkanı OKÇU yaptıkları açıklamada kan bağışının önemine dikkat çekerek kan bağışına katılan eğitimcilere teşekkür ettiler.

İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN: "Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüzün 'İyilik Kanımızda Var' çağrısıyla yurt genelinde başlattığı kan bağışı kampanyasına İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak destek vermeye geldik.  İlimizde bu anlamlı çağrıya destek veren başta Türk Kızılayı Batman Şubesi, ÖNDER ve imam hatip okullarımız ile diğer okullarımızın öğretmen ve yöneticilerine teşekkür ediyorum. Bu vesileyle Batman Kızılay Şube Başkanımız Davut Okçu ve Batman Kızılay Şubesindeki emek ve gayret veren tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. Bugün yine "İyilik Kanımızda Var" sloganıyla Türkiye genelinde başlatılan kampanyaya destek veren eğitim camiamıza bu anlamlı destekten ötürü teşekkür ediyorum." dedi.

Türk Kızılayı Batman Şube Başkanı OKÇU: "Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretim Müdürlüğünün davetiyle bugün buradayız. İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve ÖNDER'in desteğiyle bugün meslektaşlarımız kan bağışına destek olmak için burada toplandı. Ben başta Sayın İl Milli Eğitim Müdürümüz olmak üzere tüm meslektaşlarımıza bu anlamlı desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bu vesileyle azalan kan stoklarının tekrar uygun seviyeye gelmesi için sağlık şartları uygun olan tüm vatandaşlarımızı kan vermeye davet ediyoruz." dedi.

Yapılan açıklamaların ardından idareci ve öğretmenler kan bağışında bulundular.

Kan bağışı etkinliğinde İl Milli Eğitim Müdürümüz Mahmut KURTARAN'a Şube Müdürü Mustafa Remiz KOÇ eşlik etti.

21-12-202021-12-202021-12-2020

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.