BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Değerler Eğitimi İrfani Temeller Konferansı

Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde kurulmuş olan, Değerler Eğitimi Komisyonunun düzenlediği, Değerler Eğitimi İrfani Temeller Konferansı yapıldı.
Değerler Eğitimi İrfani Temeller Konferansı

 

Kültür Müdürlüğü Konferans salonunda gerçekleşen, Değerler Eğitimi İrfani Temeller Konferansına, Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan, Şube Müdürü Abdulhadi Torpa, Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Görevlisi Şaban Karaköse, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri katıldı.  Konferans Değerler Eğitimi Komisyon Başkanı Ebubekir Çete’nin kısa bilgilendirme sunumu ile başladı. Konferansın açış konuşmasını, Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan yaptı.

 

Bulunmuş olduğum her görevi bir imtihan olarak görüyorum diyen, Milli Eğitim Müdürü Aslan; “Günümüz toplumunun yozlaşmış olmasının, en önemli nedenlerinden biri, değerlerimizi gerektiği gibi toplumda yaşatılmamasındandır. Bütün öğretmenlerimiz toplumun manevi mimarlarıdır. Değerli öğretmen arkadaşlarım unutmayın ki, sevginizi hissettirmediğiniz öğrenciye bir şey veremezsiniz. En kızgın olduğunuz anda bile tebessüm ediniz. Ben mesleğimi çok sevdim, öğrencilerimi çok sevdim, sizlerde mesleğinizi ve öğrencilerinizi çok seviniz. Unutmayalım hepimiz bulunduğumuz görev ve makamlarda, millete hizmet etmek için bulunuyoruz” dedi.

 

Milli Eğitim Müdürü Aslan’ın açış konuşmasının ardından kürsüye, Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Görevlisi Şaban Karaköse gelerek, Değerler Eğitimi İrfani Temeller konulu sunumunu yaptı.

 

Konferans öncesi Öğretim Görevlisi Şaban Karaköse ve Ebubekir Çete Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan’ı makamında ziyaret ettiler.

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.