BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Daire Başkanı Durmuş İlimize Çalışma Ziyaretinde Bulundu

Öğretim Materyalleri ve İçerik Geliştirme Daire Başkanı Şemsettin Durmuş ilimize iki günlük çalışma ziyaretinde bulundu.
Daire Başkanı Durmuş İlimize Çalışma Ziyaretinde Bulundu

Çalışma ziyareti kapsamında ilk gün bazı okulları ziyaret eden Öğretim Materyalleri ve İçerik Geliştirme Daire Başkanı Şemsettin Durmuş, ziyaretin ikinci gününde ilimizde eğitim veren Anadolu Liselerinin müdürleriyle bir araya geldi. Batman Anadolu Lisesinde gerçekleşen toplantıya Daire Başkanı Şemsettin Durmuş, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Şube Müdürü Akın Arı, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve şube müdürleri ile ilimiz genelinde eğitim veren Anadolu Liselerinin müdürleri katıldı. Toplantıda orta öğretimde görülen öğrenci devamsızlığı ve sınıf tekrarlarının nedenleri ve çözüm önerileri değerlendirildi. Değerlendirme toplantısının açış konuşmasını İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran yaptı.

Kurtaran: “Orta Öğretim Genel Müdürlüğümüzün başlatmış olduğu çalışma ziyaretleri kapsamında Daire Başkanımız ve çalışma arkadaşlarını ilimizde ağırlıyoruz. Şuanda gerçekleştirmekte olduğumuz toplantının hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.  Bir ilin vizyonu ortaöğretim kurumlarıdır. İllerde genel başarı ve nitelik orta öğretim kurumlarıyla ölçülüyor. Bizler de ortaöğretim başarımızı yükseltmek adına son iki yıldır yoğun bir çalışma içerisindeyiz. TÜBİTAK projelerinde bölgemizde gayet iyi durumdayız. Geçtiğimiz yıl ortaöğretim kategorisinde bölge finaline en çok proje gönderen il olduk. Ama biz istiyoruz ki Batman bütün alanlardaki çalışmalarıyla bölgede örnek gösterilen bir il olsun. Bunun içinde öğrencilerimizin öncelikle okullarında daha fazla vakit geçirmeleri gerekiyor. Hepimizin malumu olduğu üzere devamsızlık konusu eğitimi ciddi manada olumsuz etkileyen bir durumdur. Bunun için okul idareleri olarak devamsızlık meselesi üzerinde çok ciddi bir şekilde durmamız gerekiyor. Öğrencilerimize örgün eğitim dışına çıkacak hiçbir neden bırakmamalıyız.” diye konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran’ın konuşmasının ardından konuşan Öğretim Materyalleri ve İçerik Geliştirme Daire Başkanı Şemsettin Durmuş, yaşanan devamsızlıklar ve bunun neticesinde meydana gelen okul terklerinin nedenlerini değerlendirmek ve alınması gereken tedbirler konuşmak için Batman’a ziyarette bulunduklarını ifade etti. Daire Başkanı Durmuşun konuşmasının ardından uzman öğretmenler yapılan araştırma ve toplanan verileri içeren sunumlarını yaptılar.

Toplantı katılımcıların görüş be önerileriyle son buldu.

07-12-201707-12-201707-12-201707-12-201707-12-201707-12-2017

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.