BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Cumhuriyet Bayramı İlimizde Coşkuyla Kutlandı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyetin kuruluşunun 92´nci yıldönümü, ilimizde coşkuyla kutlandı.
Cumhuriyet Bayramı İlimizde Coşkuyla Kutlandı

28 Ekim Çarşamba günü, Valilik bahçesinde Atatürk anıtına çelenk sunma töreniyle başlayan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, Perşembe günü saat 09.00’da Valilik Makamında, Sayın Valimiz Azmi Çelik´in tebrikleri kabul etmesinin ardından, kutlamalar Turgut Özal bulvarında devam etti.

 Cumhuriyet bayramı kutlamalarına, Vali Azmi Çelik,  Eşi Hanımefendi Emel Çelik, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Fuat Güney, Cumhuriyet Başsavcısı, Kasım Tüten, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Murat İlhan, Vali Yardımcıları Ertuğ Şevket Aksoy, Cihat Arık, Serap Özmen Çetin, Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan, askeri erkan, kamu kurum yöneticileri, STK temsilcileri, Öğretmen ve Öğrencilerin yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

 Vali Azmi Çelik ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Fuat Güney’in tören aracıyla törene katılan vatandaşların ve öğrencilerin bayramını kutlamasıyla başlayan program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunmasıyla devam etti.

 Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan´ın Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajının okunmasının ardından, Vali Azmi Çelik günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yaptı.

 Türkiye Cumhuriyeti Anadolu’dan Tekrar Yükselen Güneş Olmuştur diyen Vali Çelik; “Bugün geldiğimiz noktada, ülkemiz, dünyanın 17’inci, Avrupa’nın 6’ıncı büyük ekonomisine sahip olarak bu alanda iddia sahibi bir ülke olmuştur.
92 yıl önce başlatılan reformlar, bugün çok daha ileri ve modern seviyelere ulaştırılmış, 92 yıl öncenin ulaşılamaz hayalleri bugün tek tek gerçeğe dönüşmeye başlamıştır. Tüm bu başarılar, elbette güçlü olmamızı istemeyen birilerinin dikkatini fazlasıyla çekmektedir. Bunun içindir ki; bizlere düşen görev, birlik ve beraberliğimiz üzerinde toplum mühendisliği yapmak isteyenlerin bu arzusunu kursaklarında bırakmaktır. Sözlerimin sonunda, Türkiye Cumhuriyeti’ni bizlere armağan eden Büyük Atatürk’ü, İstiklal Mücadelemizin tüm kahramanlarını, yakın zamanda Batman’dan ebediyete uğurladığımız aziz şehitlerimiz başta olmak üzere, eşsiz fedakarlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi ise şükranla anıyorum
” diye konuştu.

 Öğrenciler tarafından okunan şiirlerin ardından kutlama programı, askeri birliklerin ve öğrencilerin tören geçişiyle sona erdi.

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.