BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Cengiz Topel Ortaokulu İle Yeni Mahalle İlkokulu’nun Ortak Çanakkale Zaferi Coşkusu

Cengiz Topel Ortaokulu 6. sınıf öğrencileri Yeni Mahalle İlkokulu bahçesinde Çanakkale Zaferi’nin 100. Yıldönümü nedeniyle bir program düzenlediler.
Cengiz Topel Ortaokulu İle Yeni Mahalle İlkokulu’nun Ortak Çanakkale Zaferi Coşkusu

Çanakkale Zaferi’nin 100. Yıldönümünü kutlama ve şehitleri anma programına Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları M. Şafi ÖZPERK, Zübeyir YILMAZ, Şube Müdürü Beşir TİLEĞİ. Okul Müdürleri, Öğretmenler, Öğrenciler ve Veliler katıldı.

            Çanakkale Zaferi’nin 100. Yıldönümünü kutlama ve şehitleri anma programı, saygı duruşunun ardından okunan İstiklal Marşıyla başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Cengiz Topel Ortaokulu Sosyal Bilgiler Öğretmeni Mehmet ÇETİN yaptı. Sela, Ezan ve Fetih suresinin okunmasının ardından, öğrenciler “Çanakkale Şehitleri’ne” ve “Anadan Oğula” şiirlerini okudular. Programa öğrencilerin seslendirdiği “Çanakkale Ruhuyla Yeniden Dirilmek” adlı oratoryo ile devam etti.  Oratoryo gösterisinin ardından, Cengiz Topel Ortaokulu Müzik öğretmeni Ahmet İlker BÜYÜKAŞÇI’nın çaldığı bağlama eşliğinde Müzik öğretmeni Fikri Merter MURAT tarafından seslendirilen Çanakkale Türküsü ile program sona erdi.

            Program sonrasında okul bahçesinde, Çanakkale menüsü olan kuru üzüm hoşafı ve buğday emeği konuklara ikram edildi. Yapılan ikramın ardından, Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK, programda yer alan öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.