BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÇELİK, Ziya Göklap Anadolu Lisesi Fidan Dikti

Ziya Göklap Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri okul bahçesinde yeşil kuşak oluşturmak için ağaçlandırma çalışması yaptı.
 ÇELİK, Ziya Göklap Anadolu Lisesi Fidan Dikti

Okul bahçesinde gerçekleşen ağaçlandırma çalışmasına Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK, Şube Müdürü Mehmet IŞIK, Öğretmenler ve Öğrenciler katıldı. Okula gelişinde Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK’i Okul Müdürü Metin AYAZ karşıladı. Okul ve ağaçlandırma çalışması hakkında bilgi aldı, etkinlik öncesi öğrencilerle sohbet etti. Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK, daha sonra ağaçlandırma çalışması için öğretmen ve öğrencilerle ağaçlandırma alanına geçtiler. Okulun bahçesinde hazırlanan ıhlamur, akasya, zeytin ile çam ağaç ve fidanları diktiler ve can suyu verildi. Çelik burada yaptığı konuşmada, sağlıklı bir yaşamın, ancak sağlıklı bir çevrede olabileceğine işaret etti.

Her ağaç bir hayattır diyen, Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK; “Sağlıklı bir yaşam için, sağlıklı bir doğa gerekli, sağlıklı bir doğa için, temiz ve bol oksijenli bir çevre gerekli, buda ancak yeşil kuşağı bol olan, bir yaşam alanı ile mümkündür. Eğitim öğretimin bir amacı da, insan sağlığı için yaşanabilir bir yaşam alanının, bilinçli bir şekilde oluşturulması, korunması ve sonraki kuşaklara örnek oluşturmasıdır. Ağaçlandırma etkinliğinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum, sevgili öğrencilerimizin bu ağaç ve fidanları en iyi şekilde sahipleneceklerine inanıyorum” dedi.  Yapılan ağaç ve fidan dikiminin ardından, öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirildi.

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.