BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÇELİK “Proje Fırsat Eşitliği Sağlıyor”

Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK, “Eğitime Aralıksız Devam Projesi”nin uygulandığı, Batman Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesini ziyaret etti.
ÇELİK “Proje Fırsat Eşitliği Sağlıyor”

Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK’i, okula gelişinde Okul Müdürü İsmet ÜRÜT karşıladı. Proje hakkında Okul Müdürü ÜRÜT’ten bilgi alan, Milli Eğitim Müdürü ÇELİK, daha sonra öğrencilerin etüt çalışması yaptığı çalışma salonuna geçti, burada öğrencilerle bir süre sohbet etti onlara kısa bir konuşma yaptı.  

Tüm çabamız sizin daha iyi bir geleceğe ulaşabilmeniz içindir diyen, Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK; “Okul idaremizin, YGS ve LYS ye hazırlanan, siz sevgili öğrencilerimiz için hayata geçirdiği, “Eğitimde Aralıksız Devam Projesi”nin sunduğu fırsatı, en iyi şekilde değerlendiriyor olmanızı görmek, bizi de mutlu ediyor. Burada harcadığınız çabanın, asla boşa gitmeyeceğini bilmenizi istiyorum. Bu çalışmalarda bizimle birlikte olan mahalle muhtarı ve velilerimizi de kutluyorum. Bu birlikteliğin, güzel çalışmanın diğer okullarımıza da, örnek olmasını diliyorum. Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, her zaman bu tür güzel çalışmaların yanındayız ve üzerimize düşen görevi yerine getirmeye devam edeceğiz.  Bu fırsatı size sağlayan idareci arkadaşlarımı ve proje de görev alan öğretmenlerimize teşekkür ediyorum, size de başarılar diliyorum” dedi. Öğrencilerde kendilerine bu fırsatı sağlayan, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Okul İdaresine teşekkür ettiler. 

Batman Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesinin, 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılında hayata geçirdiği, “Eğitime Aralıksız Devam Projesi”  ile Eğitim tarihinde yeni bir yol haritası belirlemek.  Eğitimdeki olumsuz gidişe dur demek, okulun eğitimde hak ettiği yeri bulması ve İlde çağdaş eğitim normlarına, pozitif katkı sunmayı hedefliyor.  Ayrıca, YGS ve LYS’ ye hazırlanan dar gelirli, dershaneye gidemeyen ve kendi evinde çalışma ortamı bulunmayan öğrencilere bir fırsat sağlamayı hedefliyor.  Projeden bugüne kadar, 160 öğrenci faydalanmaya devam ederken, öğrencilerin sınava hazırlık sürecinde aile eğitim çalışmaları kapsamında, 180 veli ile görüşme yapıldı. 15 Öğretmenin görev aldığı proje kapsamında hafta içi her gün 18,30-22,00 saatleri arası etüt çalışması, hafta sonu ise 08,00-12,00 saatleri arası öğrencilere yetiştirme kursları veriliyor.

 

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.