BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÇELİK Minik Şampiyonları Konuk Etti

Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK satrançta başarılı olan Mehmet Emin ŞİMŞEK İlkokulu minik öğrencilerini konuk etti.
ÇELİK Minik Şampiyonları Konuk Etti

Okul Müdürü M.Arif BULUT ve Öğretmenleriyle birlikte satrançta başarılı olan 2007-2008 doğumlu Mehmet Emin ŞİMŞEK İlkokulu 2. ve 3. Sınıf minik öğrencilerini konuk eden Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK öğrencilerle bir süre sohbet etti.  Okul Müdürü ve Öğretmenlerinden bilgi alan ÇELİK, devlet okullarının elde ettikleri başarılarla geleceğe dair umutlarının daha da arttığının, altını çizdi.

Sevgili çocuklar sizi kutluyorum diyen, Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK; “Çocukların böyle sosyal etkinliklerle kendilerini ifade etmeleri çok güzel. Elde ettikleri bu başarılar onlara özgüven kazandırıyor ve akademik hayatta başarılı olmalarına katkı sağlıyor. Her şey hayat içinse ve hayat sadece 4 duvar arasında yaşanmıyorsa sosyal etkinlikler ve başarılar hayatın daha güzel yaşanmasına katkı sağlıyor. Okul olarak gösterdiğiniz bu başarının heyecanı diğer okullarımıza da örnek olacağına inanıyorum. Unutmamalıyız ki; 3. 4. ve 5. Sınıflarda okuyan çocuklara sosyal yaşantılarında bir zenginlik sağlandığında, bu zenginlik ileriki dönemlerde başarıyı yakalamada etkin oluyor. Bu anlamda 4+4+4 sistemi daha önce bu anlamda ihmal edilen sevgili çocuklarımızın önünü açmış durumda.  Sevgili çocuklarımız satrançta dereceye girerek, kendilerini ifade etmeleri çok güzel. Bu başarı bizi sevindiriyor, mutlu ediyor. Başarıda emeği olan okul idarecileri ve öğretmenlerimizi kutluyor, teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Milli Eğitim Müdürü ÇELİK gerçekleşen ziyaretin sonunda, 3 il birinciliği, 2 il ikinciliği ve 2 il üçüncülüğü elde eden minik öğrencilere madalyalarını taktı çeşitli hediyeler verdi. Ziyaret toplu hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.