BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çelik, ‘Farklı Bakış’ Programında Eğitimi Anlattı

Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik, Batman TV’de yayınlanan farklı bakış programının konuğuydu.
Çelik, ‘Farklı Bakış’ Programında Eğitimi Anlattı

 Batman TV’de her Salı yayınlanan farklı bakış programına katılan, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik Programın yapımcısı ve Batman TV Yönetim Kurulu Başkanı Metin Gün’ün eğitim ile ilgili sorularını yanıtladı. İki bölümden oluşan programın ilk bölümünde başlayan 2014-2015 Eğitim –Öğretim yılına Batmandaki okulların fiziki durumu, son dönemlerde açılan okullar, Milli Eğitim Bakanlığının uygulamaya koyduğu ortaöğretime geçiş sistemi TEOG anlatıldı. Programın ikinci bölümde ise Fatih Projesi ve İlimizde uygulama aşaması, Hükümet tarafından verilen Eğitim ve Öğretim desteği,  kırsal alanlarda derslik durumu, ilimizdeki öğretmen sayısı durumu ile İlimizde Meslek liselerinin durumu ve meslek liselerinin önemi anlatıldı.  Canlı olarak yayınlanan program içinde mail ve telefonlarla vatandaşlardan gelen sorulara da cevap veren Milli Eğitim Müdürü Çelik 4+4+4 eğitim sisteminin öğrencilere kazandırdığı artı seçeneklerle öğrencilerin önünü açtığına dikkat çekti. 

Programın sonunda Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik, 2014-2015 Eğitim Öğretim yılının öğrencilere ve öğretmenlere hayırlı olmasını diledi. Çelik; “ Eğitimde artık klasik düşünceyi bir kenara bırakıp, ulaştığımız hedeflerin ötesine eğitim kalitesini taşımalıyız.  Milli Eğitim olarak, Özel Eğitim Kurumları ile tatlı bir rekabetle, eğitimdeki kalitemizi arttırarak nitelikli eğitim ile öğrencilerimizi geleceğe hazırlayacağız” diye konuştu.

Çelik, Farklı Bakış Programında Eğitimi AnlattıÇelik, Farklı Bakış Programında Eğitimi AnlattıÇelik, Farklı Bakış Programında Eğitimi Anlattı

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.