BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çelik ‘Destekleme ve Yetiştirme Kursları’nı Ziyaret Etti

Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik, Liselerde devam eden ‘Destekleme ve Yetiştirme Kursları’nı ziyaret etmeye devam ediyor.
Çelik  ‘Destekleme ve Yetiştirme Kursları’nı Ziyaret Etti

         Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik bu ziyaretler kapsamında Batman Anadolu Lisesini ziyaret etti. ‘Destekleme ve Yetiştirme Kursları’nın  verildiği sınıfları gezdi öğretmenlerden bilgi aldı öğrencilerle bir süre sohbet etti. Batman merkezde eğitim veren 12 Lisede açılan 101 sınıfta toplam 1792 öğrencinin faydalandığı ‘Destekleme ve Yetiştirme Kursları’nda öğrencilere, sayısal ve eşit ağırlık dersleri verilmekte. Ağustos ayının sonuna kadar öğrencilere eğitim verilecek kurslarda, öğrenciler YGS’ye hazırlanıyor.  Gezdiği sınıflarda öğrencilerle sohbet eden Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik Öğrencilere başarılar diledi.

Bu sıcak yaz günlerinde harcadığınız emek boşa gitmeyecek diyen, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik; “Milli Eğitim Müdürlüğü olarak sizi daha iyi bir geleceğe hazırlamak için var olan imkanları sonuna kadar kullanıyoruz. Size sunulan bu imkanı en iyi şekilde kullanmak için, sıcak  havalara ve tatile rağmen, burada bir emek harcıyor olmanız,  sizi daha güzel bir geleceğe taşıyacaktır. Burada harcadığınız emeğin boşa gitmeyeceğini biliniz. Bilgiyle kuşanmak daha güzel yarınlara, hızla ve emin adımlarla gitmek demektir. Sizi gösterdiğiniz bu çabadan dolayı kutluyorum, başarınızın devamını diliyorum. Yaz tatilinin önemli bir bölümünü öğrenmeye ayırmakla kendinizi, tatili çalışmadan geçiren arkadaşlarınızdan daha şanslı konuma  getirdiniz. Bu kurslarda görev alan idareci ve öğretmen arkadaşlarıma,  özverili çalışmalarından dolayı da teşekkür ediyorum” diyen Çelik, öğrencilerden ailelerine selamlarını iletmelerini istedi.

Okul idarecileri de devam eden kurslarla ilgili;  öğrencilerimizin talepleri doğrultusunda açtığımız kurslarda, sıcak havaya rağmen önemli oranda öğrenci katılımı sağlanmakta ve öğrenciler YGS’ye erken hazırlanmanın avantajı ile, kendilerine özgüven duymakta. Bu kursların devamın sağlanmasında bize destek olan, Milli Eğitim Müdürlüğümüze teşekkür ediyoruz dediler.

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.