BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÇELİK; Bilgiyle Korunacak, Çalışarak Mutlu Olacaksınız

Batman Tillolular Yardımlaşma, Dayanışma, Kültür ve Turizm Derneğinin, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında desteklenen ‘’Bağımlılıktan Özgürlüğe Kanat Çırpan Genç Yürekler’’ adlı proje doğrultusunda, Prof. Dr. Üstün Dökmen danışmanlığında yazılan “Çalıntı Düşler’’ tiyatro oyunu sahnelenmeye devam ediyor.
ÇELİK; Bilgiyle Korunacak, Çalışarak Mutlu Olacaksınız

“Tiyatro Yeniden” oyuncuları tarafından Batman İl Kültür Turizm Müdürlüğü Konferans Salonu’nda sahnelenen ‘’Çalıntı Düşler’’ adlı tiyatro oyunu öncesi öğrencilere Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK her türlü madde bağımlılığından uzak durmaları mutlu bir yaşam için gerekli olduğunu anlattı.

  Van’ın bir köyünde 11 çocuklu bir ailenin şanslı bir bireyi olarak dünyaya geldim diyen, Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK; “En büyük şansım iyi ve idealist bir öğretmen ile okuma hayatına başlamam oldu. Birleştirilmiş bir sınıfta başlayan okul hayatımda, başarıyı çok okuyarak yakaladım. Lise yıllarında arkadaşlarım dershanelere giderken, ben onların kitaplarını okuyarak onlardan daha çok bilgiye sahip oldum. O yıllarda birlikte okuduğumuz bazı genç arkadaşlarım, madde bağımlısı olmuşlardı. O arkadaşların içine düştükleri durumu görüyor, onlara üzülüyordum. Bu gün hiçbir kötü alışkanlığa bulaşmamış olmaktan dolayı, kendimi mutlu hissediyorum ve öyle bir yanlışa girmemiş olmaktan güç alıyorum. Çok okuyarak, çalışarak bu güne geldim, bir yanlış tercih sonucu öğretmenliği kazanmıştım ama bu gün diyorum ki, iyi ki de o yanlış tercihi yapmışım. Bu gün yaklaşık 200 bin öğrencisi olan Batman gibi güzel bir şehirde, Milli Eğitim Müdürü olmanın onurunu yaşıyorum. Batman ilimiz, genç nüfusun ortaya koyduğu enerjisiyle muazzam bir şehir. Sevgili gençler, siz her kesim için çok önemlisiniz. Ve her oluşum hedefine ulaşmak için sizi kazanmak, etkilemek istiyor. Ancak her şeye inat, çok çalışarak, okuyarak, her türlü bağımlılıktan, özgürlüğe kanat çırpan genç yürekler olarak, renklerinizi hayata yansıtarak, mutlu olacağınız, hayallerinizi gerçekleştireceksiniz. Bunu başaracağınıza, sizi pusuda bekleyen her türlü kötü alışkanlığı ve tehlikeyi, bilgiyle ve okumakla yeneceğinize inanıyorum. Birazdan “Çalıntı Düşler’’ tiyatro oyununu izleyeceksiniz, ben bu güzel çalışmada emeği geçen herkese teşekkür ediyor, size iyi seyirler diliyorum” diye konuştu.

 

 

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.