BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÇELİK, Basın Mensuplarını Bilgilendirdi

  Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK, son dönemde basında çıkan kurumla ile ilgili haberlerde oluşan, dezenformasyona nokta koymak için basın mensuplarıyla bir araya geldi.
ÇELİK, Basın Mensuplarını Bilgilendirdi

Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK, basını bilgilendirme toplantısında göreve başladığı günden bu yana, yürütülen değişim ile ilgili kısa bir bilgilendirme yaptıktan sonra, basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı.

ÇELİK, basın mensuplarının yönetici görevlendirme, TEOG sistemi nedeniyle ilçelere kaydı yapılan öğrencilerin nakil sorunu, okullardaki temizlik, hijyen ve güvenlik sorunu ile yaklaşan kış öncesi, okullardaki kışa hazırlık durumu hakkındaki sorularını cevaplandırdı.

Çelik; “Yürütülen tüm çalışmalar yasalara uygundur. Kimse bizden yasadışı bir şey beklemesin, Bakanlığımızın başlattığı değişim doğrultusunda, Batman ilimizde önemli mesafeler kaydettik. Bu değişim sürecinde tabî ki sıkıntılar ortaya çıktı, ancak çalışma arkadaşlarımla gece gündüz demeden, bu sorunların giderilmesi ve nitelikli bir eğitim ortamı oluşturulması için, büyük bir çaba içerisindeyiz. Bu değişimden rahatsız olanlar elbette olacak, ancak bu değişim eğitimde istenilen hedefe bizi ulaştıracaktır” diye konuştu.

 

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.