BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÇELİK, Başarılı Öğrencileri Kutladı

Batman Valiliği katkılarıyla, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen, Özel Yetenek Kursları Programı kapsamında eğitim alan öğrencilerden 267’si üniversiteye yerleşti.
ÇELİK, Başarılı Öğrencileri Kutladı

Bu yıl Beşincisi gerçekleşen, Özel Yetenek Kurslarında eğitim alan 450 öğrenciden 267’si hedefledikleri üniversitelere yerleştiler. Batman Valiliği himayesinde Milli Eğitim Müdürlüğü koordinatörlüğünde yürütülen Özel Yetenek Sınavlarına Hazırlık Projesi kapsamında önceki dört yılda toplamda 396 öğrenci Beden Eğitimi, Resim ve Müzik Öğretmenliği bölümlerini kazanmıştı.

Özel Yetenek Kurslarında başarılı olan öğrencileri kutlayan, Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK; “Temel ilkesi gençliğe yararlı ve sağlıklı imkânlar oluşturmak ve başarıya ulaşmalarını sağlamak olan bu projemiz son iki yıldır ‘SODES’ tarafından kabul görmemesine rağmen, Batman Valiliğimizin destekleriyle Milli Eğitim Müdürlüğü olarak yürütmekteyiz. Yetenek kurslarımızda öğrencilerimize resim, müzik ve beden eğitimi branşların eğitim verilmekte. Beşincisini gerçekleştirdiğimiz kurslarımıza bu yıl 450 öğrenci katıldı. Yetenek kursları sonrası katıldıkları yetenek sınavlarında 267’si hedefledikleri bölümlere yerleşme imkânı buldu.  2014 Yetenek Kurslarımıza katılan öğrencilerden 54’u Resim Öğretmenliği, 18’i Müzik bölümü, 31’i Spor Lisesi ve164 öğrenci Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulunu kazandı.  267 örgencimizin başarılı olduğu Yetenek kurslarına desteklerinden dolayı başta Sayın Valimize Emeği geçen tüm öğretmenlerimize ve eğitmenlerimize teşekkür ediyorum. Yetenek sınavlarında başarılı olan öğrencilerimizi de kutluyor başarılarının devamını diliyorum. Milli Eğitim Müdürlüğü olarak hedefimiz gençlerimizi ve öğrencilerimizi geleceğe daha iyi hazırlamak” diye konuştu.

ÇELİK, Başarılı Öğrencileri Kutladı

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.